تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
یکشنبه، 24 شهریور 1398 - 13:17   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   جنبش تشکیل حزب یا عضویت در احزاب  
  سخنرانی شهید بهشتی پیرامون نقش تشکیلات در پیشبرد انقلاب اسلامی ایران
اگر در جامعه‌ای حزب و تشکیلات رسمی نباشد، مسلمان در آن جامعه گروه‌هایی پیدا می‌شوند، اطراف هر شخصیتی و هر صاحب نفوذی، افرادی گردمی آیند و به جای آنکه احزاب و سازمان‌های متشکل باشند باندهای خطرناک فاقد تشکل و مسولیت وا نضباط تشکیلاتی بوجود می‌آیند که خطرشان برای وحدت چندین درجه بیشتر است،
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
در یک قرن گذشته، همچنان که نام جمهوری دموکراتیک برای تعریف نظام های توتالیتر مارکسیست به کار رفت، سازمان های حکومتی با نام احزاب نـیز در ایـن نـظام های اقتدارگرا به ماشین ادارۀ حکومت ها تبدیل شدند و نظام های تک حزبی نازیست، فاشیست و کـمونیست، مظهر اقـتدارگرایی جوامع مدرن صنعتی در قرن گذشته شدند. ولی چنین تجربیات سختی نیز، تأثیری در تعریف رابطۀ جدایی ناپذیر میان احـزاب سیاسی آزاد و دمـوکراسی نـداشت و وجود نظامی مردم سالار ولی فاقد احزاب همچنان ناممکن تلقی شد.
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
 
   آخرین مطالب  
  ‌ بررسی ایرادات قانون اساسی
  متهم بانک سرمایه: ۱۰۰ میلیارد تومان از اتهام خیانت در امانت مربوط به هادی رضوی است
  پناهیان و ایده «پول‌ها را جمع کنیم تا به جیب صهیونیست‌ها نرود» / پس از حوزه علمیه، «دبیرستان» پناهیان هم از راه رسید / «دبیرستان» پناهیان چقدر درآمد خواهد داشت؟ / از شهریه ۱۰ میلیونی «دبیرستان» تا برنامه ریزی برای تاسیس «دبستان» / آیا مدافع شفاف بودن آرای نمایندگان، درمورد فعالیت‌های اقتصادی خود شفاف‌سازی می‌کند؟
  چرا اماراتی ها تمایلی به مذاکره با شوروی برای جلوگیری از فروش تسلیحات به ایران نداشتند؟ / ابوظبی می گوید ایران از اعراب در برابر شوروی دفاع خواهد کرد
  قوام السلطنه؛جادوگر سیاست ایران تصاویر
  قوام السلطنه؛جادوگر سیاست ایران تصاویر
  برخی اقدامات و خدمات تاریخی و ماندگار احمد قوام السلطنه
  نواقص اساسی در قانون اساسی
  معرفی برادران رشیدیان و نقش آنها در کودتای ٢٨ مرداد
  تغییرات قانون اساسی در دوره پهلوی
  مجبور کردن شاه به همراهی با کودتای ٢٨ مرداد
آمریکا حامی کودتا بود نه طراح کودتا
  انگلیس اینگونه طراح اصلی کودتای ٢٨ مرداد بود

  اگر واقعا رای شفاف نمایندگان مجالس را می خواهید ساختار نظام حزبی در انتخابات را حاکم نمائید
  نقش طیب و شعبان جعفری در سقوط مصدق/ نیروهای شعبون در اختیار حکومت بودند
  دلایل صدرالساداتی از مفقودشدنشان
  پاسخ نماینده شجاع مجلس به یک منبری جسارت کننده به نمایندگان مردم
  طرفداری باهنر از شیوه رای مخفی نمایندگان مجلس
  رای مخفی و پنهان یکی از نقاط بارز انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران است
  کلیپ بسیار دیدنی رویارویی عبدالحمید ریگی(برادر عبدالمالک) با مادر خانم خود
  دخترمان را در خواب کشتند و سر پسرمان را بریدند / تصویر
ادامه آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 92254صفحه نخست » آخرین اخبارشنبه، 22 تیر 1398 - 23:09
حسین علایی در گفت‌وگو با شفقنا: آمریکا به دنبال افزایش تنش با ایران است/ استراتژی نمدمالی علیه جمهوری اسلامی/ حاکمیت باید موانع تولید را بردارد تا ایران جهش اقتصادی کند
  
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

حسین علایی در گفت‌وگو با شفقنا: آمریکا به دنبال افزایش تنش با ایران است/ استراتژی نمدمالی علیه جمهوری اسلامی/ حاکمیت باید موانع تولید را بردارد تا ایران جهش اقتصادی کند

شفقنا-حسین علایی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص تنش در خلیج فارس، و احتمالات پیش رو در این خصوص می گوید: طرح آمریکا برای تشکیل ائتلاف نظامی در تنگه هرمز در ادامه اعمال فشارهای همه جانبه آمریکا علیه مردم ایران قابل ارزیابی است. وی همچنین معتقد است: آمریکا به دنبال افزایش تنش با ایران است تا شاید بتواند موفق به تغییر نظام حکومتی در ایران شود. البته آمریکا اگر بتواند با دامن زدن به گسل های قومی، ایران را تجزیه کند، آنگاه خیال اسرائیل از وجود یک کشور قوی در خاورمیانه راحت می شود. اما تجربه تاریخی نشان داده است که ایران در دوران تحریم ها و فشارهای خارجی، ضعف های ساختاری و بنیانی خود را کاهش می دهد.

متن گفت وگوی شفقنا با حسین علایی را می خوانید:

ناامنی برای خطوط کشتیرانی ایرانی در دریاها

 

خاورمیانه تا کنون برای آمریکا جز باتلاق چیز دیگری نبوده است

 

ایران همیشه امنیت تنگه هرمز را برای خطوط کشتیرانی حفظ کرده است

 

هیچکس حمله عمدی ناو جنگی وینسنس آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران فراموش نمی کند

*با توجه به تنش های خلیج فارس تحولات پیش روی را چگونه می بینید؟ از آنجا که اخیرا ترامپ عنوان کرده است به دنبال تشکیل ائتلاف نظامی در تنگه هرمز است، این طرح آمریکا را چطور می بینید و فکر می کنید ترامپ بتواند چنین ائتلافی را تشکیل دهد؟

ایران همیشه امنیت تنگه هرمز را برای خطوط کشتیرانی حفظ کرده است. حضور آمریکا در خلیج فارس بر ناامنی ها در این منطقه طی دهه های اخیر افزوده است. هیچکس حمله عمدی ناو جنگی وینسنس آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در ۱۲ تیر ماه سال ۱۳۶۷ را که منجر به کشته شدن حدود ۳۰۰ انسان بیگناه شد، فراموش نمی کند. شاید هم اکنون نیز آمریکا به دنبال انجام جنایت های جدیدی می گردد. در حالی که در حال حاضر همه کشتی ها با امنیت در خلیج فارس تردد می کنند ولی به دستور آمریکا، نیروی دریایی انگلیس یک نفتکش بزرگ ایرانی را در جبل الطارق توقیف کرده و کارکنان آن را به گروگان گرفته است. از طرفی یک نفتکش ایرانی هم در بندر جده اسیر دولت عربستان است و یک نفتکش دیگر ایرانی هم در مصر گرفتار شده است. بنابراین نا امنی از سوی آمریکا و دولت های همسو با آمریکا برای خطوط کشتیرانی ایرانی در دریاها بوجود آمده است. به نظر می رسد که طرح آمریکا برای تشکیل ائتلاف نظامی در تنگه هرمز در ادامه اعمال فشارهای همه جانبه آمریکا علیه مردم ایران قابل ارزیابی است. آمریکا از نظر نظامی نیازی به تشکیل چنین ائتلافی ندارد ولی ترامپ می خواهد با بکارگیری برخی از دولت های اروپایی و آسیایی جهت تشکیل ائتلاف نظامی، سایر دولت ها را نیز در فشار علیه مردم ایران با خود همراه کند و عملا آنها را از ایران دور کرده و درگیر مناقشه با جمهوری اسلامی ایران کند. خوب است آمریکا به تجربه مداخله نظامی به نفع صدام حسین در خلیج فارس در سال های آخر جنگ تحمیلی توجه کند و پای آمریکا را به درگیری های احتمالی نظامی نکشاند. زیرا خاورمیانه تا کنون برای آمریکا جز باتلاق چیز دیگری نبوده است.

ترامپ معتقد است استراتژی نمد مالی علیه جمهوری اسلامی جواب می دهد

 

برای آمریکا تشدید فشارهای اقتصادی علیه مردم ایران نسبت به جنگ اولویت دارد

*شرایط جنگی در منطقه در حال حاضر به چه صورت است؟ تهدیداتی که از طرف اسرائیل و عربستان علیه ایران می شود تا چه اندازه جدی است؟برخی می گویند که آمریکا به دنبال ایجاد یا افزایش تنش های داخلی در ایران است. به نظر شما کدام روش ها برای آمریکا اولویت اول را دارد؟

آمریکا با تحریم های همه جانبه اقتصادی در صدد است تا ایران را وادار به تسلیم کند تا ظرفیت های قدرت ایران را از طریق مذاکره در حوزه های نفوذ منطقه ای، هسته ای، موشکی و حمایت از جریانات آزادیبخش نابود سازد. ترامپ بر آن است تا با حل مسئله ایران، از آن به نفع خود در انتخابات ریاست جمهوری استفاده کند و معتقد است برای نیل به این منظور نیازی به جنگ نیست زیرا سرانجام جنگ مشخص نیست و ممکن است نتایج جنگ باعث شکست ترامپ در انتخابات شود. اما اسرائیل و عربستان به خیال خودشان نگرانند که اگر ترامپ در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری انتخاب نشود آنها یک فرصت طلایی را برای شکست ایران از دست بدهند، لذا عجله دارند و می خواهند با کمک کسانی مانند جان بولتون آمریکا را وارد جنگ و درگیری نظامی با ایران بکنند. اما در حال حاضر برای آمریکا تشدید فشارهای اقتصادی علیه مردم ایران نسبت به جنگ اولویت دارد و ترامپ معتقد است که استراتژی نمد مالی علیه جمهوری اسلامی جواب می دهد. گرچه تا کنون مردم ایران آرزوی دولتمردان آمریکایی را به باد داده اند و در حال حاضر هم دولت و ملت خود را برای اقتصاد بدون وابستگی صرف به درآمدهای نفتی آماده می کنند.

هر روز بر توان موشکی و هوایی اسرائیل افزوده می شود

 

آمریکا می خواهد پول های عربستان صرف تداوم فعالیت کارخانه های اسلحه سازی ایالات متحده شود

*به نظر می رسد آمریکا و از سویی اروپا به دنبال اعمال محدودیت و فشار بر ایران به منظور کاهش فعالیت های موشکی است. اخیرا نیز اسرائیل از پرده برداری از موشک های دوربرد خود خبر داد. چرا غرب و آمریکا از فعالیت های موشکی ایران هراس دارند در حالیکه اسرائیل و عربستان دائما در حال گسترش جنگ افزارهای خود هستند؟

سیاست آمریکا بر این است که اسرائیل دست برتر را در حوزه توان نظامی نسبت به تمامی کشورهای خاورمیانه داشته باشد. بر همین اساس است که اسرائیل دارای سلاح های هسته ای است و هر روز هم بر توان موشکی و هوایی آن افزوده می شود. در ماه های اخیر، آمریکا تعداد زیادی جنگنده F- 35 به اسرائیل واگذار کرده است. آمریکا و اروپا به دنبال حفظ امنیت و بقای رژیم جعلی اسرائیل هستند و بدین منظور از قدرتمند شدن کشورهای پیرامون این رژیم، جلوگیری می کنند. آنها معتقدند که گسترش توانمندی موشکی ایران باعث قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی شده است و اسرائیل را در موضع منفعلانه قرار داده است، لذا به دنبال آن هستند تا ظرفیت بازدارندگی و پاسخگویی ایران را نسبت به تهدیدات اسرائیل محدود کنند. از سوی دیگر آمریکا می خواهد پول های عربستان صرف تداوم فعالیت کارخانه های اسلحه سازی ایالات متحده شود و در راه آبادانی این کشور بکارگیری نشود. به همین خاطر است که ترامپ هم پول های عربستان را می گیرد و هم می گوید که عربستان بدون آمریکا نمی تواند امنیت خود را حفظ کند و بیش از یک هفته دوام نمی آورد.

آمریکا به دنبال افزایش تنش با ایران است

 

آمریکا اگر بتواند با دامن زدن به گسل های قومی، ایران را تجزیه کند، آنگاه خیال اسرائیل از وجود یک کشور قوی در خاورمیانه راحت می شود

 

اگر حاکمیت فعلی موانع تولید را از سر راه بردارد ایران می تواند از نظر اقتصادی جهش کند

*پیش بینی شما از روند تنش ها میان ایران و آمریکا چیست و فکر می کنید این تنش ها تا کجا ادامه یابد؟

آمریکا به دنبال افزایش تنش با ایران است تا شاید بتواند موفق به تغییر نظام حکومتی در ایران شود. البته آمریکا اگر بتواند با دامن زدن به گسل های قومی، ایران را تجزیه کند، آنگاه خیال اسرائیل از وجود یک کشور قوی در خاورمیانه راحت می شود. اما تجربه تاریخی نشان داده است که ایران در دوران تحریم ها و فشارهای خارجی، ضعف های ساختاری و بنیانی خود را کاهش می دهد و بر نقاط قوت نسبی خود می افزاید. حاصل جنگ صدام با ایران، علاوه بر حفظ تمامیت ارضی، ظهور یک ایران قوی از نظر نظامی بود. تنش های فعلی هم می تواند حکومت ایران را به این نتیجه برساند که بایستی خود را از نظر اقتصادی و تولید ملی قوی کند و توسعه ملی را با تکیه بر ظرفیت های علمی و استعداد تمامی ایرانیان بارور سازد. اگر حاکمیت فعلی موانع تولید را از سر راه بردارد و هر سه قوه در خدمت اقتصاد ملی قرار گیرند و فضای کسب و کار مناسب بوجود آید، ایران می تواند از نظر اقتصادی جهش کند به گونه ای که سهم مناسبی از تولیدات جهانی را بر عهده گیرد . در این صورت است که موازنه قوا پدید می آید و قدرت های بزرگ نمی توانند آن را نادیده بگیرند و مجبور می شوند تا به زندگی مسالمت آمیز تن دهند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
پربحث ترین
 
  مجبور کردن شاه به همراهی با کودتای ٢٨ مرداد
  تغییرات قانون اساسی در دوره پهلوی
  معرفی برادران رشیدیان و نقش آنها در کودتای ٢٨ مرداد
  برخی اقدامات و خدمات تاریخی و ماندگار احمد قوام السلطنه
  قوام السلطنه؛جادوگر سیاست ایران تصاویر
  قوام السلطنه؛جادوگر سیاست ایران تصاویر
  نواقص اساسی در قانون اساسی
  ‌ بررسی ایرادات قانون اساسی
  چرا اماراتی ها تمایلی به مذاکره با شوروی برای جلوگیری از فروش تسلیحات به ایران نداشتند؟ / ابوظبی می گوید ایران از اعراب در برابر شوروی دفاع خواهد کرد
  متهم بانک سرمایه: ۱۰۰ میلیارد تومان از اتهام خیانت در امانت مربوط به هادی رضوی است
  پناهیان و ایده «پول‌ها را جمع کنیم تا به جیب صهیونیست‌ها نرود» / پس از حوزه علمیه، «دبیرستان» پناهیان هم از راه رسید / «دبیرستان» پناهیان چقدر درآمد خواهد داشت؟ / از شهریه ۱۰ میلیونی «دبیرستان» تا برنامه ریزی برای تاسیس «دبستان» / آیا مدافع شفاف بودن آرای نمایندگان، درمورد فعالیت‌های اقتصادی خود شفاف‌سازی می‌کند؟
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار