پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
چهارشنبه، 1 آبان 1398 - 03:00   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   قانون اساسی با تغییرات سال 1368  
متن کامل قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی همراه با تغییرات سال 1368
متن کامل قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی همراه  با تغییرات سال 1368
 
   احزاب  
  سخنرانی شهید بهشتی پیرامون نقش تشکیلات در پیشبرد انقلاب اسلامی ایران
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
 
   آخرین مطالب  
  روایتی از باغ ۱۴ هزارمتری رئیس صداوسیما در لواسان که بر سر زمین آن اختلاف حقوقی وجود دارد / پیرمرد از باغ بیرون آمد و گفت: «عسگری آخر هفته ها اینجاست» / ویلاسازی علی عسگری بدون مجوز ؟
  منشی زن برای مدیران مرد دولتی رسما ممنوع شد
  اردوغان: در روز‌های اخیر صدا‌هایی از ایران درباره عملیات ترکیه در سوریه شنیدم که مرا ناراحت کرد؛ البته این صدا‌ها خارج از دولت است، اما لازم بود روحانی این گونه اظهارات را ساکت کند / ایران ۲۰ سال درگیر پرونده هسته‌ای بود؛ در این دوران همه می‌دانند که موضع اردوغان چه بوده
  پلیس کوتاه آمد، صدور سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی
  نقش‌آیت‌الله مهدوی کنی در کاندیداتوری آیت‌الله خامنه‌ای در انتخابات ریاست جمهوری شهریور ۶۰
  درس‌هایی برای تحقق حکومت‌داری خوب
  جناب زالی، پزشکان بی سواد دغدغه ای برای «امنیت ملی»
  ویدیو / اظهارات تازه روحانی درباره رفراندوم: در مسائل استراتژیک باید همه‌پرسی کنیم
  متن کامل قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی همراه با تغییرات سال 1368
  بودجه نظامی عربستان ۷۰ میلیارد دلار است و بودجه نظامی ایران ۱۱ میلیارد دلار؛ سعودی در ۳ سال اخیر، ۲۰۰ میلیارد دلار سلاح خریده، اما ایران فقط ۳۰ میلیارد دلار؛ پس چرا سعودی برای مقابله با تهران دست به دامان ترامپ شده؟
  پزشکان کم‌حوصله و بی‌سواد هزینه‌ساز هستند برای بیمار و جامعه!!
  اصلاح قانون اساسی؛ تنها راه حکمرانی خردمندانه
  نقش قانون اساسی در گذار به مردمسالاری
  نیازمند تغییر اساسی نقش دولت در اقتصاد هستیم
  پدیده «متخصصان بی سواد» چگونه شکل گرفت؟
  نقش قانون اساسی در تأمین منافع ملی در توسعه سیاسی
  متن کامل قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همراه با تغییرات سال 1368
  اندر احوال طبابت پزشکان بی تعهد و بی سواد
  سواد پزشکان به استفاده از کارتخوان نمی‌رسد!
  هیتلر معتاد به کوکائین بود؟ / وقتی هیتلر دستور حمله به شوروی را صادر کرد، ۸۰ دارو از جمله تریاک به او تزریق شده بود / پزشکِ هیتلر، کوکائین را به صورت محلول در قطره چشم، به او می‌خوراند
ادامه آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 91950صفحه نخست » آخرین اخباردوشنبه، 27 خرداد 1398 - 09:32
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی: شهادت داستان جاودانگی زندگی است.
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در مراسم بزرگداشت شهدای 26 خرداد به تجلیل از شهدا، توصیف مقام شهادت و تلاش برای استمرار این فرهنگ در جامعه پرداختند.
  
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

به گزارش نامه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در مراسم بزرگداشت شهدای 26 خرداد موتلفه امانی، بخارایی، نیک نژاد و صفارهرندی گفت: شهیدان محبوبان حضرت حق هستند، همانطور که در سوره مائده آیه 54 خدا خطاب به مومنین می گوید «اینها محبوبان خدا هستند». در آیه دیگری می فرماید «گمان نکنید شهیدا مرده اند اینها زنده اند و نزد خدای خود روزی می خورند».
وی افزود: چهار جوان 54 سال قبل برای انجام رسالت دینی شان شهید شدند اگر الان بودند یا وفات کرده بودند یا به همین زندگی شان ادامه می دادند. اما کاری کردند که ما الان به آنها افتخار می کنیم و پرچم آنها را به دوش میگیریم. آنها را الهام و الگوی خود می دانیم.  
دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: فرهت فقط مخصوص شهداست، شاد هستند از این چیزی که خدا به آنها داده است و به ادامه دهندگان راه خود دو پیام می دهند یکی اینکه ترس و خوف نداشته باشیم و دوم اینکه افسوس و اندوه نداشته باشیم.
وی ادامه داد: مهمترین مسئله زندگی مرگ است، فیلسوفان و حکما و بسیاری از نخبگان جامعه مسئله جدی شان مرگ است. ابدیت مسئله اصلی انسان است و مرگ این شوک را وارد می کند که یعنی تمام. این سوال و ابهام عظیم وجود دارد که بعد از مرگ چه می شود. بخش بزرگی از انسان ها می زنند به بی خیالی. اصلا قبرستان ها و نحوه خاکسپاری را هم طوری طراحی می کنند که انسان یاد مرگ نیفتند. نام قبرستان را هم می گذارند آرامستان و خارج از شهر هم قرارش می دهند.
پورمحمدی اظهار کرد: شهادت فهم روان و جذاب از مرگ یعنی داستان جاودانگی زندگی است. اسلام می گوید «اگر آدم خوبی باشی نه اندوه از دست دادن خواهی داشت و نه نگران آنچه در آینده اتفاق می افتد خواهی بود». حالا شهید چنین جایگاهی دارد، خدا وعده می دهد که هر کس دوست خدا شد نه خوف و نه اندوه دارد. شخص که می خواهد شهید شود ملائک می آیند و می گویند «حزن و خوف نداشته باش». همچنین شهدا هم بشارت می دهند «کسانی که دنباله رو ما هستند خوف و حزن نداشته باشید».
وی با بیان اینکه شهادت به جهاد روح می دهد، افزود: چنین بشارتی وجود دارد که انسان ها حاضر می شوند از جان و عزیزان و زندگی شان بگذرند. از این جهت شهادت یک حادثه نیست بلکه شهادت و فلسفه و تفکر است و استمرار دارد. یعنی همان اثری که برای شهید است برای من و شما هم می تواند باشد.
مشاور رئیس قوه قضائیه بیان کرد: فلسفه شهادت یعنی نهراسیدن و به استقبال مرگ رفتن است. شهادت یعنی آینده را روشن دیدن و نسبت به آینده امیدوار بودن. شهید بهشتی فرمود «ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند». شهادت یعنی هیچ مانعی را سر راه خود نمی بینیم. شهید می گوید «یا در این دنیا به هدف مان می رسیم یا این فرهنگ را تداوم می بخشیم».
وی افزود: اینکه جامعه مقابل ترامپ می ایستد، اینکه رهبر انقلاب به ترامپ می گوید «تو را شایسته پیام نمی دانم» از فرهنگ شهادت است. اینکه جمهوری اسلامی قدرت هماوردی پیدا کرد و موازنه های جهانی را می تواند تغییر دهد، فرهنگ شهادت است.
دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: ما باید فلسفه و فرهنگ شهادت را استمرار ببخشیم و خود را با این فلسفه و فرهنگ رشد دهیم.
وی ادامه داد: ما انقلاب کردیم اما ما در رفتار سیاسی مان در جامعه خیلی موفق نبودیم. فعالان و کارگزاران سیاسی آنچنان که شایسته است متناسب با فرهنگ و این مختصات نتوانستیم جلو بیاییم. تا الان 300 حزب در وزارت کشور ثبت کردند که بعد چند شاخصه گذاشتند و تا الان 90 حزب تأیید شدند. این جواب نمی دهد.
پورمحمدی اظهار کرد: حزب مشکلاتی دارد اما معنایش نیست که بی تشکل باشیم. این باید شکل بگیرد اما با تعاریف خودمان. باید بپذیریم که در این حوزه کم کاری داریم. تولید و تدابیر لازم در این حوزه را نداشتیم. برای همین یک شایعه می آید و نمی توان افکار عمومی را هدایت کرد.
وی افزود: ما در تحول در نظام اداری موفق نبودیم، دیوان سالاری ما متناسب با انقلاب متحول شود. همچنین نظام اقتصادی ما نه تنها در حد اسلامی رشد نکردیم بلکه براساس نظام رایج دنیا هم مطابق نیست. بعد دشمن که می خواهد به ما حمله می کند از همین نقاط ضعف استفاده می کند. در حوزه سیاست با اختلاف افکنی، در حوزه اداری با فساد و در حوزه نظام اقتصادی با تحریم به ما حمله می کند.
مشاور رئیس قوه قضائیه بیان کرد: دغدغه جدی ما این است که ما امروز منابع زیادی را داریم از دست می دهیم. تا پیش از این می گفتند 5 برابر عرف بین المللی انرژی مصرف می کنیم الان می گویند 6 برابر. امروز بیش از 320 هزار میلیارد تومان از ابتدای هدفمندی، یارانه داد…

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
پربحث ترین
 
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار