تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
یکشنبه، 27 مرداد 1398 - 23:39   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   جنبش تشکیل حزب یا عضویت در احزاب  
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
در یک قرن گذشته، همچنان که نام جمهوری دموکراتیک برای تعریف نظام های توتالیتر مارکسیست به کار رفت، سازمان های حکومتی با نام احزاب نـیز در ایـن نـظام های اقتدارگرا به ماشین ادارۀ حکومت ها تبدیل شدند و نظام های تک حزبی نازیست، فاشیست و کـمونیست، مظهر اقـتدارگرایی جوامع مدرن صنعتی در قرن گذشته شدند. ولی چنین تجربیات سختی نیز، تأثیری در تعریف رابطۀ جدایی ناپذیر میان احـزاب سیاسی آزاد و دمـوکراسی نـداشت و وجود نظامی مردم سالار ولی فاقد احزاب همچنان ناممکن تلقی شد.
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  احزاب و نقد قدرت
 
   آخرین مطالب  
  نقش احزاب در قدرت سیاسی زنان
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ماجرای نخستین لایحه مطبوعات و توقیف بیش از ۱۰ روزنامه و نشریه
  یادداشت‌های علم، یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۵۱ / شاه: خبرنگار گاردین آن‌قدر پدرسوختگی کرده که حدی بر آن متصور نیست
  روح‌الله حسینیان: مرحوم هاشمی گفت در جلسه سران ۳ قوه، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نتوانست ثابت کند سعید امامی جاسوس بوده است
  روایت سفارت آمریکا در سال ۱۳۶۵ از اظهارات آیت الله هاشمی در مورد مک فارلین و ماجرای گروگان‌های آمریکایی و فرانسوی در لبنان
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
  ۴ سال پس از فاجعه منا؛‌ چرا اطلاعات برچسب‌های روی تابوت با اجساد مطابقت نداشت؟/ قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران پاسخ می‌دهد
  نقشه مخفیانه و فوق العاده خطرناک ژاپن در ماههای پایانی جنگ جهانی دوم چه بود؟ / طراحی موشک های حاوی طاعون برای زمینگیر کردن آمریکایی ها
  ماجرای ارتش فرضی بریتانیا در جنگ جهانی دوم چه بود؟
احزاب مردمی شاه کلید توسعه پایدار هستند
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.

  دکتر مصدق: اعتراف می‌کنم که راجع به استعفا خطای بزرگی مرتکب شدم
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  رضا حسنی‌خو مدیرعامل استقلال برادر احسان علیخانی است +عکس
  دو چیز در دربار ایران اسباب ترقی است؛ واسطه داشتن از خواجه‌ها و زن‌ها یا قوم‌وخویش معتبر
  چرا ظریف گفت برجام پشتوانه مقاومت است؟
  حدادی:به قول علی دبیر،نان دلم را می‌خورم
  احزاب و نقد قدرت
  بدن‌سازی، غذا، طلوع بدریخت‌انگاری؛ روایتی از یک اختلال
  نقشه شورای وحدت برای انتخابات ۹۸؛ سوار شدن بر موج نارضایتی مردم
ادامه آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 90398صفحه نخست » آخرین اخباریکشنبه، 21 بهمن 1397 - 18:20
دستاوردهای مهم انقلاب به روایت نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال‌احمر درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در 4 دهه گذشته، به استقلال کشور اشاره کرد و گفت: اکنون ما تحت سلطه هیچ قدرتی نیستیم. دستاورد مهم دیگر انقلاب، نظام سازی دینی است، مردم‌سالاری دینی بزرگ‌ترین هدیه‌ای بود که انقلاب ما به مسلمانان جهان داد. خودباوری ملت سومین دستاورد مهم انقلاب است، ملت ایران خودش را باور کرد و کارهای ناشدنی را شدنی کرد. در همین رابطه پشت سر گذاشتن جنگ تحمیلی بدون هیچ‌گونه حمایت خارجی به‌عنوان نمونه‌ای از این خودباوری است، ما می‌توانیم به مظلومان جهان بیاموزیم که می‌توانند با مقاومت دست چپاولگران را کوتاه کنند.
  
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

 

دستاوردهای مهم انقلاب به روایت نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر

 

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین «عبدالحسین معزی» نماینده مقام معظم رهبری در «جمعیت هلال ‌احمر» ایران، سه عامل دین، مردم و رهبری را رمز اصلی ماندگاری انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: برای ادامه حیات انقلاب باید روحیه فداکاری، صبر و ایثار ادامه داشته باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی، انقلاب دینی است و دین بزرگ‌ترین عامل نگهداری آن تاکنون بوده است. مردم ایران مسلمان و باورمند هستند؛ بخش عمده‌ای از جامعه اخلاق و صفات پیامبرانه را قبول دارند و بخشی هم به این صفات متصف هستند. یکی از این صفات، صبر و مقاومت است و این به ما می‌گوید که در برابر مشکلات باید صبر و مقاومت کرد. در زمان جنگ تحمیلی، مشکلات اقتصادی و اجتماعی، مردم به دلیل عقاید دینی، مسیر صبر و مقاومت را در پیش گرفتند.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر گفت: همبستگی و اتحاد ملت ایران عامل دوم پیروزی و ماندگاری انقلاب اسلامی است. اختلافات سیاسی و جناحی در مسیر انقلاب وجود داشته و نمی‌توان آن را انکار کرد اما هرگز این اختلافات وحدت مردم را تحت تأثیر قرار نداده اند. ملت ایران به‌ویژه در شرایط بحرانی و در برابر دشمنی‌های علنی، اتحاد خود را بیشتر حفظ می‌کنند.

وی افزود: عامل رهبری از دیگر عناصر مهم در ماندگاری انقلاب اسلامی است، در حوادث و امواج، رهبری مردم را هدایت کرد و به نیرو و اراده مردم جهت داد. بر اساس سنت الهی است که وضع هیچ قومی تغییر نمی‌کند، مگر اینکه آن‌ها خودشان را تغییر دهند، انقلاب اسلامی موجب تغییر روحیه مردم شد. این تغییر همان صبر و مقاومت است. برای ادامه حیات انقلاب باید این روحیه فداکاری، صبر و ایثار ادامه داشته باشد، نباید زیاده‌خواه باشیم و باید به وعده‌های خدا ایمان پیدا کنیم. اگر ایمان بیاوریم و باورمند باشیم، خدا از ما دفاع می‌کند. اگر ایمان بیاوریم و صبر پیشه کرده و مقاومت کنیم، نقشه‌های دشمن هیچ تأثیری بر ما نخواهد داشت.

اقتصاد مقاومتی یعنی ما برای شرایط تحریم باید برنامه‌ریزی کنیم

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین معزی در بخشی دیگری با اشاره به مشکلات معیشتی بخشی از مردم، خواستار تفکر و برنامه‌ریزی بیشتر مسئولان در این رابطه شد. مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بسیار روی اقتصاد مقاومتی تأکید داشتند. اقتصاد مقاومتی یعنی ما برای شرایط تحریم باید برنامه‌ریزی کنیم. در سال‌های جنگ نیز برنامه اقتصادی کشور بر همین اساس بود؛ زندگی سخت بود ولی ما این سختی را بین خودمان تقسیم کردیم. اکنون هم اگر صداقت به خرج دهیم و برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم، من معتقد هستم که می‌توانیم از این پیچ تاریخی عبور کرده و به چهل سال دوم انقلاب برسیم.

وی در پاسخ به این سؤال که کدام‌یک از ویژگی‌های انقلاب موجب برانگیختن بیشترین دشمنی‌ها شده است، به دینی بودن آن اشاره کرد و گفت: اختلاف ما با سایر قیام‌های این بود که انقلاب ما دینی بود و علت اصلی دشمنی با انقلاب این است که ما در دنیایی که می‌گفتند، «خدا مرده است» و «دین افیون است»، انقلاب دینی کردیم و معنویت و دین را در منظر مردم قرار دادیم.

با پیروزی انقلاب، مردم دنیا دیدند که دین می‌تواند جامعه را مدیریت کند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین معزی یادآور شد: با پیروزی انقلاب، مردم دنیا دیدند که دین می‌تواند جامعه را مدیریت کند و دلیل فشارهای استکبار جهانی این است که نمی‌خواهد انقلاب ایران به یک الگو و سرمشق برای سایر ملت‌ها تبدیل شود. وی در همین زمینه فلسفه اقتدار ایران در منطقه را در این دانست که منطقه غرب آسیا یک منطقه مسلمان است و برای همین انقلاب اسلامی در بین ملل مسلمان نفوذ دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال‌احمر، دلیل دیگر دشمنی‌ها با انقلاب اسلامی را کوتاه شدن دست آن‌ها از منافعشان معرفی کرد و بیان داشت که انقلاب اسلامی دست استکبار جهانی را از منافعش در ایران کوتاه کرد. به گفته وی، ایران برایشان سرزمین ثبات و آرامش بود، آمریکا چهل هزار مستشار در کشور ما داشت، از این منظر اگر انقلاب با استکبار می‌ساخت، هیچ‌گونه دشمنی با آن نداشت. دشمنی زمانی پیش آمد که حکومت دینی بود و دست آن‌ها را کوتاه کرد. این دشمنی‌ها مقاومت مردم ایران را بیشتر کرده است. وی افزود: مردم ما آبدیده‌تر شده و تجربه‌های زیادی به دست آورده‌اند. این قطع امید از دشمن باعث شده مردم به خودشان ایمان بیاورند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
پربحث ترین
 
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار