تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
یکشنبه، 27 مرداد 1398 - 23:40   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   جنبش تشکیل حزب یا عضویت در احزاب  
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
در یک قرن گذشته، همچنان که نام جمهوری دموکراتیک برای تعریف نظام های توتالیتر مارکسیست به کار رفت، سازمان های حکومتی با نام احزاب نـیز در ایـن نـظام های اقتدارگرا به ماشین ادارۀ حکومت ها تبدیل شدند و نظام های تک حزبی نازیست، فاشیست و کـمونیست، مظهر اقـتدارگرایی جوامع مدرن صنعتی در قرن گذشته شدند. ولی چنین تجربیات سختی نیز، تأثیری در تعریف رابطۀ جدایی ناپذیر میان احـزاب سیاسی آزاد و دمـوکراسی نـداشت و وجود نظامی مردم سالار ولی فاقد احزاب همچنان ناممکن تلقی شد.
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  احزاب و نقد قدرت
 
   آخرین مطالب  
  نقش احزاب در قدرت سیاسی زنان
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ماجرای نخستین لایحه مطبوعات و توقیف بیش از ۱۰ روزنامه و نشریه
  یادداشت‌های علم، یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۵۱ / شاه: خبرنگار گاردین آن‌قدر پدرسوختگی کرده که حدی بر آن متصور نیست
  روح‌الله حسینیان: مرحوم هاشمی گفت در جلسه سران ۳ قوه، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نتوانست ثابت کند سعید امامی جاسوس بوده است
  روایت سفارت آمریکا در سال ۱۳۶۵ از اظهارات آیت الله هاشمی در مورد مک فارلین و ماجرای گروگان‌های آمریکایی و فرانسوی در لبنان
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
  ۴ سال پس از فاجعه منا؛‌ چرا اطلاعات برچسب‌های روی تابوت با اجساد مطابقت نداشت؟/ قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران پاسخ می‌دهد
  نقشه مخفیانه و فوق العاده خطرناک ژاپن در ماههای پایانی جنگ جهانی دوم چه بود؟ / طراحی موشک های حاوی طاعون برای زمینگیر کردن آمریکایی ها
  ماجرای ارتش فرضی بریتانیا در جنگ جهانی دوم چه بود؟
احزاب مردمی شاه کلید توسعه پایدار هستند
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.

  دکتر مصدق: اعتراف می‌کنم که راجع به استعفا خطای بزرگی مرتکب شدم
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  رضا حسنی‌خو مدیرعامل استقلال برادر احسان علیخانی است +عکس
  دو چیز در دربار ایران اسباب ترقی است؛ واسطه داشتن از خواجه‌ها و زن‌ها یا قوم‌وخویش معتبر
  چرا ظریف گفت برجام پشتوانه مقاومت است؟
  حدادی:به قول علی دبیر،نان دلم را می‌خورم
  احزاب و نقد قدرت
  بدن‌سازی، غذا، طلوع بدریخت‌انگاری؛ روایتی از یک اختلال
  نقشه شورای وحدت برای انتخابات ۹۸؛ سوار شدن بر موج نارضایتی مردم
ادامه آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 90373صفحه نخست » آخرین اخبارجمعه، 19 بهمن 1397 - 18:54
پلیس به دنبال کشف «گل» در تنباکوهای لاکچری قهوه‌خانه‌ها
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: هنوز زمان زیادی از طرح موضوع وجود «شیشه» در تنباکو نگذشته که این بار از ترکیب گل و تنباکو در قهوه خانه‌های لاکچری سخن به میان آمده است. سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت درباره رصد دائمی قهوه خانه ها و وجود گل و شیشه در تنباکو سخن گفت.
  
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

 

پلیس به دنبال کشف «گل» در تنباکوهای لاکچری قهوه‌خانه‌ها

 

به گزارش خبرآنلاین، چندی پیش محمدرضا مسجدی رئیس شبکه پیشگیری از بیماری های غیر واگیر از وضعیت نامطلوب برخی قهوه خانه ها و توزیع گل و مواد روانگردان در آنها و نیز بی توجهی مجلس به افزایش مالیات دخانیات در قانون بودجه سال ۹۸ انتقاد کرد.

بعد از این انتقاد، شاهد افزایش گفت و گوها و نظرها درباره وجود ماده مخدر گل در قلیان ها بودیم و اینکه برخی سفره خانه ها برای افزایش مشتری های خود و حضور مداوم آن ها اقدام به ترکیب گل با تنباکو می کنند.

در صورت ارائه گزارش، پلیس برخورد می کند

پس از افزایش این نظرات و حساس شدن رسانه ها، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در گفتگویی از جرم بودن استعمال گل و دیگر موادمخدر در قهوه‌خانه‌ها و سفره خانه‌ها خبر داد.

سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در خصوص اضافه کردن موادمخدر در قلیان‌ها توسط برخی قهوه‌خانه داران اظهار کرد: این موضوع از اساس جرم بوده و فرد خاطی مجرم شناخته می شود و قطعا در صورت گزارش این موضوع به پلیس، با متخلفان برخورد خواهد شد.

سردار زاهدیان در پاسخ به این سوال که آیا امکان استعمال موادمخدر از طریق قلیان وجود دارد یا نه، گفت: این امکان وجود دارد که هر اتفاقی رخ دهد، زیرا این مواد به صورت دود استعمال می‌شوند.

وی اضافه کرد: از مردم درخواست داریم که در صورت مشاهده این موضوع مراتب را به پلیس از طریق سامانه ۱۱۰ و یا مراجعه حضوری و مراجعه به پایگاه‌های اینترنتی پلیس، گزارش دهند تا با اقدامات قاطع با مجرمان در این حوزه برخورد کنیم.

رصد دائمی قهوه خانه ها

سردار رحیمی در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به رصد دائمی پاتوق ها توسط پلیس گفت: یکی از وظایف پلیس، رصد دائمی مکان هایی است که از آن به عنوان پاتوق یاد می شود؛ ما در هر عملیات پلیس، بر اساس اشراف اطلاعاتی، پاتوق های اراذل و اوباش را شناسایی و مسدود می کنیم.

وی با تاکید بر قهوه خانه ها و سالن های ورزشی نیز گفت: به عنوان مثال به مالکین، متصدیان و صاحبان قهوه خانه ها تذکر داده و می دهیم که مسئولیت هر اتفاق که در محیط کسب و کارشان می افتد، با آن هاست. این مکان ها به دلیل تجمع جوان ها و مصرف قلیان همواره مورد توجه پلیس قرار دارند.

سردار رحیمی تاکید کرد: صاحبان قهوه خانه ها و برخی سالن های بدنسازی که حضور اراذل و اوباش و افراد بدنام در آن جا جدی شده در صورتی که به تذکرات ما توجه نکنند منتظر پلمب شدن باشند. یکی از وظایف مهم پلیس پیشگیری است و ما در این زمینه کوتاهی نمی کنیم.  وقتی یک محل تبدیل به پاتوق اراذل و اوباش شود که جرم مشهود است پلیس می تواند مستقیم ورود کند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: این موضوعات بسیار مورد تاکید ماست به طوری که تنها در یکی از عملیات های پلیس ما به تعداد ۱۸۹ قهوه خانه اخطار دادیم و در صورتی که به اخطار توجه نکنند، خیلی زود پلمب می شوند.

سردار رحیمی با اشاره به وجود ماده مخدر گل در برخی تنباکوها گفت: قطعا در صورتی که مستندات به پلیس ارائه شود، ما ورود می کنیم اما تاکنون در این زمینه مستنداتی به ما ارائه نشده است.

پرویز افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به حساسیت نسبت به مواد مخدر در کشور گفت: ما نسبت به تبلیغ و توزیع مواد مخدر بسیار حساس هستیم و مماشات نمی کنیم.

وی ادامه داد: ورود به بحث قهوه خانه ها مربوط به ستاد مبارزه با مواد مخدر نیست اما اگر کسی در قلیان سراها مبادرت به توزیع و تبلیغ مواد اعتیاد آور کند قطعا ورود می کنیم.

افشار توضیح داد: به عنوان مثال چندی پیش عنوان شد در برخی تنباکوها شیشه وجود دارد، ما سریع ورود کردیم و این موضوع به طور جدی در دستور کار ما قرار گرفت.

رئیس صنف هم تکذیب کرد

محسن نظری رئیس صنف قهوه خانه داران و سفره خانه داران نیز در گفتگو با خبرآنلاین درباره شایعه اخیر گفت: اخیرا وزارت بهداشت عنوان کرده که در قلیان ها از ماده مخدر گل استفاده می شود که ما این موضوع را به شدت تکذیب می کنیم.

وی ادامه داد: پیش از این هم عنوان شده بود که در برخی تنباکوها شیشه می ریزند، اما حرارت استفاده از شیشه و تنباکو اصلا یکی نیست و به لحاظ منطقی این امر امکان ندارد.

نظری اضافه کرد: درخواست ما این است که به جای اینکه مسئولان با اعلام این مطالب در رسانه ها، حاشیه سازی کنند، موارد و مستندات خود را ارائه دهند تا در صورت تخلف، ما و پلیس با آن برخورد کنیم و این گونه همه صنف را زیرسوال نبریم.

گفتنی است بر اساس آمار ۴ هزار ماده خطرناک در دود سیگار و ۷ هزار و ۲۰۰ ماده خطرناک در دود قلیان وجود دارد که هر قلیان به اندازه یک تا دو پاکت سیگار می تواند به سلامت فرد آسیب برساند. این موضوع باعث شده تا برخی دستگاه ها و بویژه مسئولان وزارت بهداشت برای جلوگیری از گسترش روز افزون مصرف قلیان در کشور، اظهارنظرهایی کنند که به ادعای پلیس و اعضای صنف قهوه خانه داران، همه آن ها الزاما درست نیستند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
پربحث ترین
 
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار