تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
سه شنبه، 29 مرداد 1398 - 02:43   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   جنبش تشکیل حزب یا عضویت در احزاب  
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
در یک قرن گذشته، همچنان که نام جمهوری دموکراتیک برای تعریف نظام های توتالیتر مارکسیست به کار رفت، سازمان های حکومتی با نام احزاب نـیز در ایـن نـظام های اقتدارگرا به ماشین ادارۀ حکومت ها تبدیل شدند و نظام های تک حزبی نازیست، فاشیست و کـمونیست، مظهر اقـتدارگرایی جوامع مدرن صنعتی در قرن گذشته شدند. ولی چنین تجربیات سختی نیز، تأثیری در تعریف رابطۀ جدایی ناپذیر میان احـزاب سیاسی آزاد و دمـوکراسی نـداشت و وجود نظامی مردم سالار ولی فاقد احزاب همچنان ناممکن تلقی شد.
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  احزاب و نقد قدرت
 
   آخرین مطالب  
  نقش احزاب در قدرت سیاسی زنان
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ماجرای نخستین لایحه مطبوعات و توقیف بیش از ۱۰ روزنامه و نشریه
  یادداشت‌های علم، یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۵۱ / شاه: خبرنگار گاردین آن‌قدر پدرسوختگی کرده که حدی بر آن متصور نیست
  روح‌الله حسینیان: مرحوم هاشمی گفت در جلسه سران ۳ قوه، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نتوانست ثابت کند سعید امامی جاسوس بوده است
  روایت سفارت آمریکا در سال ۱۳۶۵ از اظهارات آیت الله هاشمی در مورد مک فارلین و ماجرای گروگان‌های آمریکایی و فرانسوی در لبنان
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
  ۴ سال پس از فاجعه منا؛‌ چرا اطلاعات برچسب‌های روی تابوت با اجساد مطابقت نداشت؟/ قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران پاسخ می‌دهد
  نقشه مخفیانه و فوق العاده خطرناک ژاپن در ماههای پایانی جنگ جهانی دوم چه بود؟ / طراحی موشک های حاوی طاعون برای زمینگیر کردن آمریکایی ها
  ماجرای ارتش فرضی بریتانیا در جنگ جهانی دوم چه بود؟
احزاب مردمی شاه کلید توسعه پایدار هستند
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.

  دکتر مصدق: اعتراف می‌کنم که راجع به استعفا خطای بزرگی مرتکب شدم
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  رضا حسنی‌خو مدیرعامل استقلال برادر احسان علیخانی است +عکس
  دو چیز در دربار ایران اسباب ترقی است؛ واسطه داشتن از خواجه‌ها و زن‌ها یا قوم‌وخویش معتبر
  چرا ظریف گفت برجام پشتوانه مقاومت است؟
  حدادی:به قول علی دبیر،نان دلم را می‌خورم
  احزاب و نقد قدرت
  بدن‌سازی، غذا، طلوع بدریخت‌انگاری؛ روایتی از یک اختلال
  نقشه شورای وحدت برای انتخابات ۹۸؛ سوار شدن بر موج نارضایتی مردم
ادامه آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 90175صفحه نخست » آخرین اخباردوشنبه، 1 بهمن 1397 - 18:29
دو نقص مهم جشنواره از نظر ابراهیم داروغه‌زاده
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بر این باور است که آیین‌نامه جشنواره در دو مورد نیازمند تغییر است و این تغییرات از سال آینده اجرا می‌شوند.
  
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

 

دو نقص مهم جشنواره از نظر ابراهیم داروغه‌زاده

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با ورود به ماه بهمن، تنور جشنواره فیلم فجر گرم‌تر شده است و اخبار این رویداد سینمایی، بیش از گذشته مورد توجه رسانه‌ها و علاقه‌مندان به سینما قرار می‌گیرد. با اعلام شدن اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش سودای سیمرغ و نگاه نو، مشخص شده است که چه آثاری از کدام فیلمسازان با هم به رقابت می‌پردازند. هرچند همچون سال‌های قبل، پس از اعلام اسامی فیلم‌ها، حاشیه‌ها و سوال‌هایی درباره نحوه انتخاب و حضور برخی فیلم‌ها به وجود آمد.

در آستانه برگزاری مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور، ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر مهمان کافه خبر بود و پاسخگوی سوال‌ها و ابهامات ما درباره این دوره از جشنواره شد.

داروغه‌زاده درگفت‌وگو با خبرآنلاین، به لزوم دو تغییر مهم در آیین‌نامه جشنواره فجر اشاره کرد و گفت اجرای این دو تغییر در آیین‌نامه سال بعد لازم و ضروری به نظر می‌رسد. بخشی از این گفت‌وگو را که مشروح آن به زودی در خبرآنلاین منتشر می‌شود، در ادامه می‌خوانید.

سال گذشته پذیرفته شدن دو فیلم «شعله‌ور» و «امپراطور جهنم» در جشنواره حاشیه‌هایی را به همراه داشت. مشکل از آنجا ناشی می‌شد که یک سال قبل‌تر نسخه‌ای از این دو فیلم به جشنواره ارائه شده بود و آثار برای نمایش در بخش خارج از مسابقه نیز انتخاب شده بودند، اما براساس درخواست سازندگان از جشنواره کنار گذاشته شدند. این حاشیه امسال هم دست از سر جشنواره برنداشت. به نظر می‌رسد این وضعیت حاصل اشکالی در آیین‌نامه جشنواره است که دبیر جشنواره فیلم فجر نیز به آن اذعان دارد، ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر جشنواره درباره‌ این موضوع می‌گوید: «می‌توانیم در آیین‌نامه جشنواره این نکته را لحاظ کنیم که اگر فیلمی یک‌بار در جشنواره‌ها شرکت کرد، تحت هیچ شرایطی سال بعد نتواند در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کند. این مسئله باعث می‌شود فیلم‌ها به هر دلیلی احساس کنند نسخه‌شان نمی‌تواند هیئت انتخاب را اقناع کند، به جشنواره نیایند. به نظرم خوب است که این تغییر در آیین‌نامه سال بعد حتما انجام شود که یکی از شروط پذیرش فیلم‌ها در جشنواره این باشد که در جشنواره سال قبل ثبت‌نام نکرده باشند.»

نکته مهم دیگری که یکی از موارد بحث در جشنواره فیلم فجر بوده، انتخاب فیلم‌های اول است، سال گذشته به دلیل اینکه فیلمسازهای اول در بخشی مجزا به رقابت با یکدیگر نمی‌پرداختند، این موضوع چندان مورد بحث قرار نگرفت اما حالا با برگشتن بخش نگاه نو به جشنواره، جای سوال به وجود آمده که اساسا شرط پروانه ساخت برای فیلمسازهای اول چقدر درست و منطقی است.

دبیر جشنواره فیلم فجر در پاسخ به سوالی درباره وجود ملاک پروانه ساخت برای فیلم اولی‌ها و اینکه چقدر این ملاک درست است، توضیح داد: «یکی از تغییراتی که ما باید در آیین نامه بدهیم، ملاک پروانه ساخت سینمایی برای فیلم‌های اول است، اگر کسی فیلم ساخته و حتی در گروه هنر و تجربه نمایش داده شده باشد یا در جشنواره‌های خارجی شرکت کرده باشد ماهیتا دیگر فیلمساز اول حساب نمی‌شود و این نقصی است که در آیین‌نامه بود و ما هم امسال خیلی نتوانستیم تغییری در آن ایجاد کنیم.»

این ایراد در آیین‌نامه جشنواره فیلم فجر به سال‌های اخیر بر نمی‌گردد و از ابتدای برگزاری این رویداد سینمایی، کار فیلمسازی به عنوان فیلم اول انتخاب می‌شد که برای اولین بار برای اثرش پروانه ساخت گرفته باشد. داروغه‌زاده با تاکید بر این‌که این ملاک نیازمند تغییر است گفت: «ملاک همیشه پروانه ساخت بوده اما در چند سال اخیر چون گروه سینمایی هنر و تجربه اضافه شده است شرایط فرق کرده است و به نظرم با توجه به شرایط جدید ما باید آیین‌نامه‌مان را تنظیم کنیم. طبیعی است که ملاک ما سال بعد حتما باید در بخش نگاه نو حتما تغییر کند.»

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
پربحث ترین
 
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار