تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
یکشنبه، 27 مرداد 1398 - 23:38   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   جنبش تشکیل حزب یا عضویت در احزاب  
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
در یک قرن گذشته، همچنان که نام جمهوری دموکراتیک برای تعریف نظام های توتالیتر مارکسیست به کار رفت، سازمان های حکومتی با نام احزاب نـیز در ایـن نـظام های اقتدارگرا به ماشین ادارۀ حکومت ها تبدیل شدند و نظام های تک حزبی نازیست، فاشیست و کـمونیست، مظهر اقـتدارگرایی جوامع مدرن صنعتی در قرن گذشته شدند. ولی چنین تجربیات سختی نیز، تأثیری در تعریف رابطۀ جدایی ناپذیر میان احـزاب سیاسی آزاد و دمـوکراسی نـداشت و وجود نظامی مردم سالار ولی فاقد احزاب همچنان ناممکن تلقی شد.
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  احزاب و نقد قدرت
 
   آخرین مطالب  
  نقش احزاب در قدرت سیاسی زنان
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ماجرای نخستین لایحه مطبوعات و توقیف بیش از ۱۰ روزنامه و نشریه
  یادداشت‌های علم، یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۵۱ / شاه: خبرنگار گاردین آن‌قدر پدرسوختگی کرده که حدی بر آن متصور نیست
  روح‌الله حسینیان: مرحوم هاشمی گفت در جلسه سران ۳ قوه، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نتوانست ثابت کند سعید امامی جاسوس بوده است
  روایت سفارت آمریکا در سال ۱۳۶۵ از اظهارات آیت الله هاشمی در مورد مک فارلین و ماجرای گروگان‌های آمریکایی و فرانسوی در لبنان
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
  ۴ سال پس از فاجعه منا؛‌ چرا اطلاعات برچسب‌های روی تابوت با اجساد مطابقت نداشت؟/ قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران پاسخ می‌دهد
  نقشه مخفیانه و فوق العاده خطرناک ژاپن در ماههای پایانی جنگ جهانی دوم چه بود؟ / طراحی موشک های حاوی طاعون برای زمینگیر کردن آمریکایی ها
  ماجرای ارتش فرضی بریتانیا در جنگ جهانی دوم چه بود؟
احزاب مردمی شاه کلید توسعه پایدار هستند
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.

  دکتر مصدق: اعتراف می‌کنم که راجع به استعفا خطای بزرگی مرتکب شدم
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  رضا حسنی‌خو مدیرعامل استقلال برادر احسان علیخانی است +عکس
  دو چیز در دربار ایران اسباب ترقی است؛ واسطه داشتن از خواجه‌ها و زن‌ها یا قوم‌وخویش معتبر
  چرا ظریف گفت برجام پشتوانه مقاومت است؟
  حدادی:به قول علی دبیر،نان دلم را می‌خورم
  احزاب و نقد قدرت
  بدن‌سازی، غذا، طلوع بدریخت‌انگاری؛ روایتی از یک اختلال
  نقشه شورای وحدت برای انتخابات ۹۸؛ سوار شدن بر موج نارضایتی مردم
ادامه آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 90082صفحه نخست » آخرین اخبارسه شنبه، 25 دی 1397 - 14:46
مقایسه ایران، ژاپن، کره و استرالیا در جام ملت‌های آسیا
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: با پایان دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا شکل بازی تیم‎‌های مدعی تا حدودی مشخص شده است.
  
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

 

مقایسه ایران، ژاپن، کره و استرالیا در جام ملت‌های آسیا

 

در حالیکه دور دوم مرحله گروهی رقابت های جام ملت های آسیا به پایان رسیده و از روز گذشته دور سوم این مرحله آغاز شده تا حدودی می توان با مرور روی سبک بازی تیم های مدعی به این نتیجه رسید که کدام مطابق انتظار، کدام تیم دور از انتظار و کدام تیم فراتر از سطح انتظارات ظاهر شده. با در نظر گرفتن ایران، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا به عنوان چهار مدعی اصلی قهرمانی، در این گزارش تاکتیک مشاهده شده در دو بازی اول هر کدام از این تیم ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. البته که خیلی ها اعتقاد دارند دور گروهی نمی تواند نمونه خوبی برای آنالیز فنی تیم ها باشد. با این حال همه این تیم های مدعی در این مرحله هم برای گذر از چالش سرگروهی حداقل از نصف توان خودشان بهره بردند که این دست ما را برای بررسی حدودی بازتر می کند.

از تیم ملی کشور خودمان شروع کنیم. تیم کارلوس کی روش با بیشترین میزان تغییر نسبت به سایر مدعیان وارد جام شد. تغییر سبک بازی بارزترین نکته در تفکرات کی روش بوده که حالا به چشم دیده می شود. البته که برخی اعتقاد دارند یمن و ویتنام حریفانی نبودند که ما بابت شکست دادن آنها در این حد روی تغییر سبک ایجاد شده توسط کی روش مانور دهیم. در حالیکه بحث، بحث مقایسه است. کافی است نگاهی به بازی های گذشته تیم ملی مقابل حریفانی مثل همین یمن و ویتنام داشته باشیم. آن موقع است که می بینیم دفاع کردن جزو جدانشدنی تیم کی روش است. چیزی که در دو بازی اول کمتر دیده شد. اصرار روی دادن پاس های زیاد و در اختیار داشتن درصد مالکیت توپ اصلی ترین تاکتیک های تیم ملی در این جام بودند. تیم ملی همچنان در دفاع مستحکم و است و چیزی که به این ویژگی اضافه شده، سرحال و شاداب بودن زوج خط حمله ماست.

زوجی که بیشتر از همه بازیکنان در زمین برای خلق موقعیت روی دروازه حریفان تحرک دارند. در کنار همه این ها یکی دیگر از اصلی ترین تاکتیک هایی که هنوز در تیم کی روش دیده می شود، سرمایه گذاری روی توپ های ارسالی است. به گونه ای که تحرکات تمرین شده بازیکنان هنگام زدن ضربات آزاد و کرنر و حتی پرتاب اوت به وضوح دیده می شود. میل به هجوم در کنار فراموش نکردن رسالت های دفاعی تاکتیک اصلی تیمی بوده که کی روش برای این رقابت ها آماده کرده.

مقایسه ایران، ژاپن، کره و استرالیا در جام ملت‌های آسیا

در بین سه مدعی دیگر فقط از ژاپن می توانیم به عنوان تیمی یاد کنیم که عملکرد بهتری نسبت به استرالیا و کره داشته. آن هم به واسطه برگرداندن شکست روز اول مقابل ترکمنستان. چشم بادامی ها با وجود اینکه هنوز حتی شبیه به تیم فوق العاده جام جهانی نبودند، اما در این دو بازی نشان دادند مثل همیشه باید از آنها ترسید. کار هجومی در ترکیب ژاپن اصلی ترین هدف است. تحرک بسیار زیاد مهاجمان و حرکت مداوم آنها به سمت عمق خط دفاع حریفان باعث می شود هافبک ها فضای بسیار زیادی برای تغذیه کردن آنها داشته باشند. درست مثل نیمه اول بازی مقابل عمان که چند بار ژاپنی ها از این طریق اقدام به گلزنی کردند. نقطه قوتی که در خط دفاع برای شان یک نقطه ضعف است. تک موقعیت صد درصد گل عمان در مسابقه روز دوم دور گروهی روی آسیب پذیر بودن عمق دفاع ژاپن به وجود آمد. چیزی که با توجه به مسن بودن زوج خط دفاعی این تیم ممکن است در بازی های آینده به آنها ضربه بزند.

کره جنوبی به عنوان دیگر مدعی 6 امتیازی هنوز فاصله زیادی از آن تیم مقدماتی جام جهانی 2018 نگرفته. آنها اگرچه در روسیه باعث شدند آلمان در گروهش آخر شود، اما کم بودن پیچیدگی تاکتیکی در ترکیب شان به وضوح دیده می شود. شاید وجود کارهای ترکیبی زیاد پشت محوطه جریمه حریفان اصلی ترین نقطه قوت کره ای ها باشد. در غیر این صورت اقدام به ارسال توپ از کناره ها بیشترین کاری است که شاگردان بنتو انجام می دهند. آنها در خط دفاعی هم تقریبا شبیه ژاپنی ها هستند. اگرچه تا اینجای جام هنوز گلی وارد دروازه شان نشده و این نشان می دهد اشتباهات مرسوم مدافعان کره تا حدودی رو به کم شدن رفته.
مقایسه ایران، ژاپن، کره و استرالیا در جام ملت‌های آسیا

بین چهار تیمی که از آنها به عنوان مدعی یاد کردیم، استرالیا تنها تیمی است که از بازی های خودش امتیاز کامل کسب نکرده. شاگردان آرنولد امروز جدال سختی مقابل سوریه دارند. جدالی که در نهایت آنها را به چیزی بیشتر از رده دوم جدول نمی رساند. شکست روز اول مقابل اردن نشان داد بازگشت به بازی یکی از سخت ترین کارهایی است که کانگوروها می توانند انجام دهند. مخصوصا مقابل تیم های عربی که با چند لایه از دروازه خودشان محافظت می کنند. برخلاف ژاپن که یکبار در امتحان بازگشت به بازی موفق بود، استرالیایی ها اسیر این ناتوانی شدند. البته که آنها در بازی روز دوم نشان دادند اگر غافلگیر نشوند، توان شکست دادن حریفان را دارند. یکی از اصلی ترین نقطه ضعف هایی که در روند کاری تیم آرنولد دیده می شود، یک شکل بودن شیوه حملات است. آنها بیشتر عادت به انجام پاس کاری های کوتاه پشت محوطه حریفان دارند و سعی می کنند از منافذ ایجاد شده استفاده کنند و به نظر اگر چیزی به شکل حملات خود اضافه نکنند در ادامه کمی با مشکل روبرو شوند. مخصوصا حالا که صدرنشینی در گروه و قرار گرفتن در سمت راحت جدول را از دست دادند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
پربحث ترین
 
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار