تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
پنجشنبه، 6 تیر 1398 - 10:05   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   جنبش و‌بیداری عضویت در احزاب  
  بایسته های تحزب و فعالیتهای حزبی در ایران
  کشور کودتاها چگونه راه دیپلماسی را پیمود؟
  تحزب و مبانی آن در فقه سیاسی شیعه
  متن کامل قانون اساسی کشور ژاپن/ساختار حکومت ژاپن بر اساس قانون اساسی
اعضای مجلس مشاوران ژاپن ٢٤٢ نفر هستند که برای مدت شش سال انتخاب می شوند منتها هر سه سال یک بار نیمی از مجلس انتخاب می شود، نیمی از مجلس نمایندگان احزاب و با رای مردم انتخاب می شوند و نیم دیگر با رای مستقیم انتخاب می شوند
  تحلیل مهم و جامع حزب سیاسی و دموکراسی
 
   آخرین مطالب  
  نگاهی به همه پرسی در قانون اساسی و چگونگی اعمال آن، از منظر حقوق اساسی
  مبانی و مستندات قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  تک درختِ عباس کیارستمی ثبت میراث فرهنگی می‌شود
  ایران از اوپک می‌رود؟
  رهبرانقلاب:با وجود تردیدآفرینی‌ها مردم با شور در انتخابات‌حضور می‌یابند
  روحانی: به نفع آمریکا و اروپاست که به برجام بازگردند
  بازار مکاره عرب و نمایندگان وزارت ورزش در استانبول
  سد جلوی سیل را نمی‌گیرد، فکر دیگری کنید
  صلح سادات؛آغازی بر تراژدی خاورمیانه
  اهداف،ماموریت و وظایف نیروی مقاومت بسیج تحت مدیریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  تازه‌ترین گزارش از وضعیت سینماهای سراسر کشور
  نخوردن مهر ایران در پاسپورت گردشگران توهین به هویت ایرانی است؟
  ترامپ در بن‌بست تحریم نفتی ایران/ تولید و عرضه نفت کشورهای غیراوپکی افزایش می‌یابد
  شرط نوبخت برای پرداخت به موقع حقوق به کارمندان دولت
  سردار کوثری: تصمیم ترامپ برای تحریم رهبر انقلاب، یک شوخی است
  روحانی: تحریم رهبر انقلاب وقیحانه است/ کاخ سفید معلولیت ذهنی دارد
  دست ایران برای عبور از تحریم‌ها پر است
  نیویورک تایمز: ایرانی‌ها تحریم‌های جدید را مسخره کردند
  بحران اٌزن در پایتخت
  انتخابات در هند، چین، ژاپن و استرالیا
ادامه آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 89788صفحه نخست » آخرین اخباریکشنبه، 2 دی 1397 - 10:14
مهدوی‌کیا چرا پیشنهاد مدیریت در پرسپولیس را رد کرد؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: مهدی مهدوی‌کیا می‌گوید هرطور فکر کرده دیده شرایط برای حضورش در سیستم مدیریتی پرسپولیس فرهام نبوده است.
  
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

 

مهدوی‌کیا چرا پیشنهاد مدیریت در پرسپولیس را رد کرد؟

 

زمین چمن ورزشگاه مادران و فرزندان استادیوم بعثت ؛این جای جدید آکادمی کیاست. جایی که مهدی سرمربی تیم زیر 21 ساله های هامبورگ آلمان را آورده بود تا با بچه هایش تمرین کند و به مربیان فوتبال پایه کشور هم آموزش دهد. آنجا که فکر می کردیم در اختیارش رایگان گذاشته اند تا بازیکن تولید کند اما در یک مزایده به قیمتی بالا و برای سه سال در اختیارش قرارداده شده ، قرار گذاشتیم درباره خودش و عشق به بازیکن سازی به جای برج سازی یا غذافروشی حرف زدیم.

 به آن‌چه آنسوی مرز ها می بینیم جدی است. و هر روز هم تنها تر می شوید. آیا حقیقت دارد؟

تنها تر که نه [با خنده] یک کلاس آموزشی برای مربیان جوانی که از سراسر ایران آمده اند، تدارک دیده ایم. سرمربی تیم دوم هامبورگ، تیم زیر 21 ساله های هامبورگ این کلاس را برگزار می کند. هدف ما از این دوره ها انتقال تجربه به مربیان جوان است، اتفاقی که در فوتبال پایه در کشوری مثل آلمان رخ می دهد. همیشه دوست داشتم آن‌چه در آلمان یاد گرفته ام را به مربیان جوان ایرانی منتقل کنم. خدا را شاکریم که در آکادمی هم کار ها به خوبی پیش می رود.

*این بچه ها را چند وقت یک بار همراه با خودتان یا آکادمی کیا در محیط های خیلی خوب حضور دارند. فرصتی که برای مهدی مهدوی کیا و هم نسلانش اصلا وجود نداشته است. یکی از آرزوهای شما تبدیل شدن این بچه ها به لژیونر های فوتبال ایران است؟ هرچند که مشکلاتی هم در این مسیر وجود دارد. شما نمی توانید آن ها را به تیم های اروپایی منتقل کنید؟

هدف آکادمی کیا ارائه امکانات به استعداد های خوب سراسر کشور است تا استعدادشان شکوفا شود. در این چهار سال که کار را شروع کرده ایم تا حدودی در این کار موفق بودیم. دوست داشتیم خودمان را با آکادمی های بزرگ مقایسه کنیم. به همین دلیل هم سالی چند بار به اروپا رفته ایم تا بچه ها با تیم های بزرگ رقابت کنند. مربیان خوبی بچه ها را آموزش داده اند و فکر می کنم در چند سال آینده نتیجه کار را خواهیم گرفت. اما همیشه دوست داشته ام این امکانات را به بچه های مستعد ارائه کنم. زمان ما این گونه نبود. زمانی که فوتبال را آغاز کردم آینده ای را برای خودم متصور نبودم اما الان ما استعداد ها را کشف می کنیم و می توانیم آینده روشنی را برای آن ها بسازیم. آن‌چه را که نیاز داریم در کنار تمرینات استاندارد به دست می آوریم. اگر بازیکنی اینجا پیشرفت کند می توانیم شرایط خوبی را برای او ایجاد کنیم، با توجه به امکانات خوبی که داریم. یکی از هدف های اصلی ما پرورش این بازیکنان بوده است. کاری که واقعا سخت است. سرمایه گذاری در فوتبال ایران واقعا ضعیف است اما خدا را شکر شرایط را تا امروز به جلو برده ایم.

مهدوی‌کیا چرا پیشنهاد مدیریت در پرسپولیس را رد کرد؟

*اخیرا اتفاقی افتاد که بخشی از دغدغه های شما را برطرف کرد. اگر این بچه ها به تیم ملی راه پیدا کنند تا سی سالگی از خدمت سربازی معاف خواهند بود.

برای کسانی که می خواستند در فوتبال پایه سرمایه گذاری کنند، این مشکل بزرگی بود. چون شما بازیکنی را آموزش می دادید و درست زمانی که می خواستید از بهترین عملکرد او بهره ببرید، باید دو سال راهی خدمت سربازی می شد. امیدوارم این قوانین به کسانی که خواهان سرمایه گذاری در فوتبال پایه هستند کمک کند. اگر این اتفاق رخ دهد به نفع فوتبالیست ها است. چون شما می توانید در آن باشگاهی که آموزش دیده اید کارتان را ادامه دهید و دیگران هم ترغیب می شوند تا کار را ادامه دهند.

*یعنی هنوز شامل حال شما نشده است؟ چون بچه های شما سن‌شان پایین‌تر از مشمولیت سربازی است؟

بله چون تیم نخست ما شامل بازیکنان زیر شانزده سال است.

*فکر می کنید اولین معجزه ای که باعث شود ما حسرت تیم های پایه ژاپن و کره را فراموش کنیم چه زمانی رخ خواهد داد؟

ما پروژه جدیدی را شروع کرده ایم. چند تا از بچه های ما در تیم های اروپایی مثل بایرن مونیخ و هامبورگ تمرین کردند تا سطح‌شان را بررسی کنیم اما طبق قوانین بین المللی، نقل و انتقالات فوتبالیست های زیر هجده سال غیرممکن است. با سرپیچی از این قوانین باشگاه های بزرگ اروپایی هم با محرومیت های طولانی مدت مواجه شده اند. ما می خواهیم آن هایی که واقعا استعداد دارند را راهنمایی کنیم تا نام آکادمی کیا هم بیشتر در اروپا حضور داشته باشد.

*خبری که اخیرا از شما منتشر شد و ما را هم خوشحال کرد، حضور شما در تیم زیر 21 ساله های هامبورگ بود. حالا در نزدیک ترین سطح به تیم اصلی هامبورگ هستید. از تیم زیر 16 ساله های هامبورگ شروع کردید و حالا اینجا هستید. به خاطر آن حجب و حیایی که از شما به یاد داریم، باور این که پیشرفت مهدی مهدوی کیا تا این سطح ادامه دار باشد سخت است. اما روزی که ایران را ترک کردید، شاید خودتان هم فکر نمی کردید اینقدر سریع به هامبورگ نزدیک و نزدیک تر شوید.

خب یکی از اهداف سرمربی‌گری بود. زمانی که در تیم جوانان ایران بودم و حتی زمانی که در باشگاه بانک ملی حضور داشتم، دوست داشتم مربیگری فوتبال را هم به خوبی آموزش ببینم. این علاقه در حد حرف نبود به همین دلیل به هامبورگ رفتم و تلاش کردم همه چیز را از ابتدا آغاز کنم. سه سال با مربی اختصاصی کار کردم تا به تیم زیر 16 ساله هامبورگ راه پیدا کردم. حالا هم در تیم زیر 21 سال هستم. در این چند سال خیلی چیز ها یاد گرفته ام. خیلی اتفاقات را درون زمین نمی دیدم ولی به عنوان سرمربی چیز های جدیدی را مشاهده می کنم. امیدوارم این راه ادامه داشته باشد.

*یعنی از نسل طلایی 98 کسی را روی نیمکت خواهیم دید؟ فریدون زندی و الکساندر نوری هم وارد این حرفه شده اند.

همه زحمت می کشند. ما نسل سرمربی های جوان فوتبال ایران هستیم، برخی در لیگ برتر سرمربیگری می کنند. کار خیلی سختی است. شما باید تجربیات را داشته باشید تا دانش مورد نیاز را به آن اضافه کنید. من هم در تلاش هستم و امیدوارم نتیجه خوبی را به دست بیاورم.

*خیلی ها امیدوارند مهدی مهدوی کیا وارد فضای مدیریتی شود. ولی شما به مربیگری علاقه بیشتری دارید.

من در هر دو جهبه کار را جلو می برم. ولی مدیریت یک آکادمی فوتبال با 160 بازیکن در ایران کار ساده ای نیست. اگرچه همکارانم، برادرم و عوامل آکادمی کار اصلی را انجام می دهند و من از دور کار را کنترل می کنم ولی هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. شاید روزی وارد مدیریت شدم.

*مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان هم پیشنهاد کار به شما داده بود؟ از پرسپولیس گذشتن سخت نیست؟

بله من هم پیشنهاد مدیریتی و هم پیشنهاد مربی‌گری در ایران داشتم. اما خب در آن برهه نمی خواستم در ایران فعالیتی داشته باشم. البته که من پرسپولیس را دوست دارم. عاشق این تیم هستم، تیمی که رویای کودکی من بود. من آن‌جا بازی کردم و هنوز هم هوادار پروپاقرص پرسپولیس هستم. اما فکر می کنم از مسیر های دیگری هم می‌توانم به پرسپولیس کمک کنم.

*شاید فضا برای حضور مهدی مهدوی کیا در فوتبال ایران آماده نبود؟

نه اصلا اینطور نیست. خیلی ها با این پیشنهادات وسوسه می شوند اما من همیشه تصمیم هایی می گیرم که بعد ها بتوانم از آن ها دفاع کنم.

*الان که با هم صحبت می کنیم، حرف های فروش پرسپولیس مطرح شده است. پرسپولیس یا باید به مردم واگذار شود یا به یک شخص. یکی از بزرگ‌ترین پرسش ها در زمانی که به اروپا رفتی، این بود که درآمد انتقال مهدی مهدوی کیا دقیقا چه شد؟

نمی‌خواهم وارد آن بحث طولانی شوم. و البته که نمی دانم بستر واگذاری پرسپولیس در ایران فراهم است یا نه. اگر به بخش خصوصی واگذار شود و درست هم واگذار شود، هم به نفع فوتبال ایران است و هم به نفع پرسپولیس. خب پرسپولیس چگونه واگذار می شود؟ باید کسانی این فرایند را انجام دهند که کار را بلد باشند و در راس امور قرار بگیرند. اگر کسی در راس امور قرار بگیرد و مردم هم در واگذاری حضور داشته باشند، خب این بهترین اتفاق ممکن است. ولی هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده است. [با خنده] ما درباره چی صحبت می کنیم؟

*علی پروین برای بازی مقابل پرسپولیس شما را دعوت کرده بود.

اتفاقا همان روزی که در تمرین پیشکسوتان پرسپولیس حضور داشتم، آقای کریم باقری به من پیشنهاد دادند. آقای برانکو هم استقبال کردند. ,ولی در روز مسابقه من بازی را به دلیل کار های آکادمی کیا از دست دادم . حیف شد

مهدوی‌کیا چرا پیشنهاد مدیریت در پرسپولیس را رد کرد؟

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
پربحث ترین
 
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار