تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 05:05   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   جنبش تشکیل حزب یا عضویت در احزاب  
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
در یک قرن گذشته، همچنان که نام جمهوری دموکراتیک برای تعریف نظام های توتالیتر مارکسیست به کار رفت، سازمان های حکومتی با نام احزاب نـیز در ایـن نـظام های اقتدارگرا به ماشین ادارۀ حکومت ها تبدیل شدند و نظام های تک حزبی نازیست، فاشیست و کـمونیست، مظهر اقـتدارگرایی جوامع مدرن صنعتی در قرن گذشته شدند. ولی چنین تجربیات سختی نیز، تأثیری در تعریف رابطۀ جدایی ناپذیر میان احـزاب سیاسی آزاد و دمـوکراسی نـداشت و وجود نظامی مردم سالار ولی فاقد احزاب همچنان ناممکن تلقی شد.
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  احزاب و نقد قدرت
 
   آخرین مطالب  
  نقش احزاب در قدرت سیاسی زنان
  احزاب قدرت تفکر حزبی خود را با ارائه نظرات به موقع اثبات کنند
  ماجرای نخستین لایحه مطبوعات و توقیف بیش از ۱۰ روزنامه و نشریه
  یادداشت‌های علم، یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۵۱ / شاه: خبرنگار گاردین آن‌قدر پدرسوختگی کرده که حدی بر آن متصور نیست
  روح‌الله حسینیان: مرحوم هاشمی گفت در جلسه سران ۳ قوه، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نتوانست ثابت کند سعید امامی جاسوس بوده است
  روایت سفارت آمریکا در سال ۱۳۶۵ از اظهارات آیت الله هاشمی در مورد مک فارلین و ماجرای گروگان‌های آمریکایی و فرانسوی در لبنان
  ظهور احزاب سیاسی در عصر مشروطیت در ایران
  ۴ سال پس از فاجعه منا؛‌ چرا اطلاعات برچسب‌های روی تابوت با اجساد مطابقت نداشت؟/ قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران پاسخ می‌دهد
  نقشه مخفیانه و فوق العاده خطرناک ژاپن در ماههای پایانی جنگ جهانی دوم چه بود؟ / طراحی موشک های حاوی طاعون برای زمینگیر کردن آمریکایی ها
  ماجرای ارتش فرضی بریتانیا در جنگ جهانی دوم چه بود؟
احزاب مردمی شاه کلید توسعه پایدار هستند
  هیج کشور توسعه یافته بدون نظام حزبی در جهان وجود ندارد.

  دکتر مصدق: اعتراف می‌کنم که راجع به استعفا خطای بزرگی مرتکب شدم
  تصور اینکه قدرت احزاب در برابر قدرت حکومت است، اشتباه است
  رضا حسنی‌خو مدیرعامل استقلال برادر احسان علیخانی است +عکس
  دو چیز در دربار ایران اسباب ترقی است؛ واسطه داشتن از خواجه‌ها و زن‌ها یا قوم‌وخویش معتبر
  چرا ظریف گفت برجام پشتوانه مقاومت است؟
  حدادی:به قول علی دبیر،نان دلم را می‌خورم
  احزاب و نقد قدرت
  بدن‌سازی، غذا، طلوع بدریخت‌انگاری؛ روایتی از یک اختلال
  نقشه شورای وحدت برای انتخابات ۹۸؛ سوار شدن بر موج نارضایتی مردم
ادامه آخرین مطالب
  اخبار ویژه  

چرا ظریف گفت برجام پشتوانه مقاومت است؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: وزیر خارجه کشورمان در نشست اخیر خود با خبرنگاران به نکات مهمی در بحث منطقه ای اشاره کرد. آیا برجام مسبب صلح عرب ها با تهران شد؟
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 17:31

حدادی:به قول علی دبیر،نان دلم را می‌خورم
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: احسان حدادی رکورددار پرتاب دیسک آسیا بعداز اردوی چین در تهران تمرین می‌کند.
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 17:09

بدن‌سازی، غذا، طلوع بدریخت‌انگاری؛ روایتی از یک اختلال
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: بدن ایده‌آل مردها مدت‌هاست به بدنی بزرگ‌تر، حجیم‌تر و غیرقابل‌دسترس‌تر تبدیل شده است. رویایی غیرممکن که این سوال را به وجود آورده که چه چیزی جوانان را به جستجوی یک کمال خطرناک رانده است؟
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 15:00

نقشه شورای وحدت برای انتخابات ۹۸؛ سوار شدن بر موج نارضایتی مردم
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: در فاصله ۶ ماهه باقیمانده تا انتخابات اسفندماه و در روزهایی که اصولگرایان سیاست به دنبال سازوکاری برای وحدت می گردند، حدادعادل و طیف سیاسی همراه با او از نقشه انتخاباتی خود رونمایی کردند، نقشه ای فرصت طلبانه که حکایت از خالی بودن دست این طیف از سیاسیون برای ارائه برنامه ای کارشناسی شده و ایجابی به مردم برای کسب رأی دارد.
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 14:59

هر چقدر پولدارتر، رتبه کنکور بهتر
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: آمار نشان می‌دهد موفقیت در کنکور با وضعیت مالی افراد گره خورده است.
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 14:55

آخرین تغییرات قوانین داوری فوتبال چیست؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: قوانین داوری در سال 2019 دچار تغییراتی شده و قانون‌های مهمی دستخوش تغییر قرار گرفتند. سعید مظفری‌زاده، کارشناس داوری، درباره این تغییرات توضیحاتی ارائه کرده است.
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 14:53

صوفی: نباید ائتلاف با اصولگراها را ادامه دهیم/ کدخدایی زیر قولش زد صوفی: نباید ائتلاف با اصولگراها را ادامه دهیم/ کدخدایی زیر قولش زد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: وزیر تعاون دولت اصلاحات، دلایل مشارکت همراه با قید و شروط اصلاح طلبان در انتخابات پیش روی مجلس را تشریح و تاکید کرد: نباید سیاست ائتلاف را دوباره تکرار کنیم، بلکه باید لیستی برای انتخابات مجلس بسته شود که افراد آن هویت خالص اصلاح طلبی داشته باشند.
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 14:50

در زیرزمین سیاه اقتصاد ایران چه خبر است؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: «ایران بدون نفت شدنی است؟ » این سوال این روزها و در پی کاهش شدید درآمدهای نفتی بسیار مطرح می‌شود.
پنجشنبه، 17 مرداد 1398 - 14:48

ایران ۸۳ میلیون نفری شد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: تسنیم نوشت: مدیرکل دفتر جمعیت مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه جمعیت کشور در سال ۹۸ به حدود ۸۳ میلیون نفر رسیده و رشد ۱.۲۴ درصد داشته گفت: این در حالی است که نرخ رشد جمعیت سالمند کشورمان ۳.۶۲ درصد است.
چهارشنبه، 16 مرداد 1398 - 17:08

جهانگیری: از اختیاراتم راضی هستم/ رابطه خوبی با رئیس جمهور دارم/خود ترامپ می‌گوید کسی حریف ظریف نمی‌شود
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: معاون اول رئیس جمهور گفت: آقای ظریف یک شخصیت بسیار فعال، دانشمند و تاثیرگذار در مجامع بین المللی است و همگان از جمله خود ترامپ به نقش ارزنده آقای ظریف اعتراف کرد. خود ترامپ می گوید زمانی که دیدم وزیر امور خارجه ایران با منطق و استدلال در مذاکرات صحبت می کند گفتم نیروهای آمریکایی حریف او نمی شوند.
چهارشنبه، 16 مرداد 1398 - 16:43

چمران: زمان اختلاف‌افکنی نیست، همه باید از ظریف حمایت کنیم
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: مهدی چمران می گوید: زمانی که در تقابل با دشمن قرار داریم باید تمامی طیف‌های سیاسی در یک جبهه مشترک قرار داشته باشند و باید از شخص ظریف که مورد تحریم غیرقانونی آمریکا قرارگرفته است دلجویی و حمایت شود.
چهارشنبه، 16 مرداد 1398 - 16:40

رهبر انقلاب به مدال‌آوران المپیاد: مرزهای دانش و فناوری را به پیش ببرید رهبر انقلاب به مدال‌آوران المپیاد: مرزهای دانش و فناوری را به پیش ببرید
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: مقام معظم رهبری فرمودند: راه نخبگی یک راه بی‌انتها است و توان انسان یک ظرفیت فوق‌العاده و بی‌پایان است. نگذارید که این ظرفیت و استعداد در این حد تمام بشود. وقتی به مدال میرسید، باید این پیشرفت را ادامه بدهید.
چهارشنبه، 16 مرداد 1398 - 16:34

صفر تا صد کنکور برای هر دانش‌آموز چقدر آب می‌خورد؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: اعلام نتایج کنکور برای بیش از یک میلیون شرکت کننده در این آزمون، دور تازه تبلیغات کلاس‌های آموزشی و کمک اموزشی را کلید زد.
چهارشنبه، 16 مرداد 1398 - 16:32

روحانی: آمریکا از تغییر نظام ایران کاملا مأیوس شده است
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم ما سال گذشته، سال سختی را گذراندند و امسال هم سال سختی را خواهند گذراند، گفت: منابع و توان دولت محدود است اما صبر و تحمل مردم نامحدود است.
چهارشنبه، 16 مرداد 1398 - 16:30

حوادث زیست‌محیطی بیشتر در راه ایران؛ فکر چاره باشید!
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: معاون دبیر کل سازمان ملل در گفتگویی با خبرآنلاین نسبت به وقوع بیشتر فجایع زیست‌محیطی در ایران خبر داد.
چهارشنبه، 16 مرداد 1398 - 16:28

هشدار روزنامه قالیباف به اصولگرایان : با ظریف دو قطبی نسازید
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: روزنامه صبح نو که رسانه نزدیک به محمد باقر قالیباف است امروز در تحلیلی نسبت به اینکه اصولگرایان با محمد جواد ظریف دو قطبی بسازند هشدار داده است.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 20:08

اولتیماتوم موحدی کرمانی به تقوی بخاطر حضور در جلسات شورای وحدت بدون هماهنگی با جامعه روحانیت
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: آیت‌الله موحدی کرمانی رئیس شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز به سیدرضا تقوی یکی از اعضای این تشکل روحانی، درباره شرکت در جلسات شورای وحدت بدون هماهنگی با جامعه روحانیت، هشدار داده است.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 17:24

5 دلیل برای رد توهم پیروزی قطعی نواصولگراها در انتخابات مجلس
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: طیفی از اصولگرایان می‌گویند پیروز قاطع انتخابات مجلس یازدهم هستند اما با نگاه و تحلیلی دقیق‌تر می‌توان گفت دستی که روی رینگ انتخابات ۹۸ بالا می‌رود حتی اگر دست اصلاح طلبان نباشد، دست طیف راست افراطی جریان اصولگرا هم نخواهد بود.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 17:22

دو روی حمایت سردار سلیمانی از ظریف؛ از انتقاد به گاندوسازان تا پیام به کاخ سفیدی‌ها
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: برای چندمین بار طی روزهای اخیر، سردار سلیمانی از محمدجواد ظریف حمایت کرد.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 17:19

دولت بی‌پول، مردم را فقیر می‌کند؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: این روزها زیاد از کاهش درآمدهای دولت سخن گفته می‌شود ولی شاید مردم چندان توجهی به این مسئله نداشته باشند، چراکه دولت از نظر جامعه همان پدر پول‌داری است که هیچ‌وقت فقیر نمی‌شود ولی واقعیت این است که کاهش درآمدهای دولت نه‌تنها یک واقعیت بلکه عامل بسیار تأثیرگذاری بر معیشت مردم است.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 17:10

روحانی: اگر به تلفن اوباما جواب نمی‌دادم، توافق به سختی انجام می‌شد روحانی: اگر به تلفن اوباما جواب نمی‌دادم، توافق به سختی انجام می‌شد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: رئیس جمهور گفت:در تمام کشورهای دنیا تصمیمات اساسی در سیاست خارجی را کل آن نظام تصمیم می‌گیرند؛ ما نظرمان را می‌گوییم ولی وقتی نظام به تصمیمی رسید همان را اجرا می‌کنیم.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 17:08

سونامی‌های ۷ متری در راه خلیج فارس
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: «با تحلیل فشار هوا، آمار میزان سطح آب خلیج فارس، تصاویر و تصاویر ماهواره ای به این نتیجه رسیدیم که همه مسیر نفتکش‌ها که توسط کشورهای ایران، عربستان، امارات، قطر و بحرین استفاده می‌شوند هم اکنون در خطر هستند.»
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 17:07

مقر دلواپسان «زبانِ نقره‌ای» ظریف؛ از توپخانه تا کاخ سفید
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: ذوق‌زدگی آشکار و نهان افراد معلوم‌الحال در داخل و جریانات نشان‌دار در بیرون از تحریم ظریف، جملگی از یک درد مشترک و عمیق حکایت دارند؛ دردی به نام «محمدجوادظریف». دیپلماتی که شش سال است امان‌شان را بریده است.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 17:05

شرط خوب شدن حال تولید در ایران چیست؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: معاون اسبق وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی گفت: ایران باید در مسیر حمایت از تولید گام بردارد و اتفاقا اقداماتی در این زمینه آغاز شده است.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 17:43

زیباکلام: با وجود گزینش و مچ‌گیری، بازهم فساد مدیران زیاد است
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مادامی که اقتصاد دولتی پا برجاست، باز هم مفاسد اقتصادی وجود دارد. شما نگاه کنید همه مشاغل از بیمه گرفته تا هر شغل دیگری، منتهی به دولت و اقتصاد دولتی می‌شود.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 17:31

راهکار بهزاد نبوی به اصلاح‌طلبان برای انتخابات۹۸/ با نرخ ارز بازی می‌کنند
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: بهزاد نبوی می گوید: دولت روحانی بهترین کاری که یک دولت بعد از انقلاب می‌توانست بکند، یعنی امضای برجام را انجام داده است، که واقعا یک کار تحسین برانگیز است، ولی وقتی دوستان تندروی خودمان در داخل، هم صدا با آقای ترامپ نمی‌خواهند بگذارند نتیجه‌ای از برجام به دست آید، آقای روحانی چه‌ می‌تواند بکند؟!
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 17:18

ظریف: به عقب برگردیم،باز هم برجام را امضا می کنم
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: وزیر امور خارجه در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی گفت به طیف مختلفی از سوالات پاسخ داد.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 17:12

حسرت فیلم‌های کودکِ دهه ۶۰ را باید خورد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: پروانه سلحشوری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید هر جا که نیاز به حمایت از فیلمسازان و سینمای کودک و نوجوان باشد، اعلام آمادگی می‌کنیم و امیدوارم تعامل بین ما به عنوان نماینده مجلس و سینماگران در هر حوزه‌ای علی‌الخصوص سینمای کودک آن‌قدر بالا رود تا ما به سهم خودمان بتوانیم در رشد و اعتلای این حوزه سینمایی بسیار مهم گام برداریم.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 17:10

پلیس را نباید درگیر مقوله حجاب کنیم/ برخورد سخت و خشن با مولفه های فرهنگی اثرگذار نیست
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: یک فعال سیاسب اصلاح‌طلب گفت: باتوجه به اینکه حجاب یک مقوله فرهنگی است نباید برخورد سختی برای حل معضلات مربوط به آن صورت گیرد.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 17:02

مورد عجیب استقلال و پرسپولیس؛ شاهکاری در سطح جهان!
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: حکم توقیف لوگوی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صادر شده است و این دو باشگاه شرایط مالی‌ خوبی برای پرداخت بدهی‌های خود ندارند.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 16:56

چرا قانونی بودن یا نبودن موتورسواری و «بر زین نشستن زنان» جنجالی شد؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: «بر زین نشستن زنان» یکی از مسایل مورد مناقشه از گذشته های دور بوده است. در زمانه کنونی، این مسئله تبدیل به موضوع قانونی صدور گواهینامه وسایط نقلیه زین دار مانند موتورسیکلت و دوچرخه موتوردار شده است که در حال حاضر، رویه یکسانی برای آن وجود ندارد و نیروی انتظامی، نمی پذیرد برای زنان، گواهینامه رانندگی موتورسیکلت صادر کند ولی یکی از شعب دیوان عدالت اداری رای داده است باید گواهینامه موتورسواری برای زنی که شکایت کرده است صادر شود.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 16:54

داود فتحعلی‌بیگی: تا وقتی ارباب و رعیت هست، «سیاه‌بازی» هم هست
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: دبیر جشنواره نمایش های آیینی و سنتی با تاکید براینکه این جشنواره در بازآفرینی نمایش‌های سنتی تاثیرگذار بوده است، گفت: تا وقتی روابط استعمارگری و ارباب و رعیتی در جامعه باشد نمایش‌های سنتی مثل سیاه‌بازی هم قابلیت اجرا و جذب مخاطب دارند.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 18:16

رمز ارزها چقدر بر زندگی مردم تاثیر دارند؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: اختلاف مسئولان مرتبط و نامرتبط دولتی با دسته‌ای از فعالان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بر سر رمز ارزها و بگومگوهای خسته‌کننده آن‌ها در بحبوحه دغدغه‌های مختلف جامعه، اتفاقی است که اگرچه می‌تواند بر معیشت مردم تأثیر داشته باشد اما در حال حاضر فقط حکم سوهان بر اعصاب را دارد.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 17:41

سعید جلیلی آستین‌ها را بالا زد/ «اصلحِ پایداری‌ها» در رویای ریاست مجلس
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: سعید جلیلی که مدتیست بازهم نقد سیاست‌ خارجی دولت را محور سخنرانی ها و اظهارنظرهایش قرار داده است این روزها در لیست افرادی دیده می شود که نگاهش را از پاستور گرفته و به سمت بهارستان دوخته است تا شاید در یک کارزار انتخاباتی دیگر شانسی برای پیروزی خود بیاید.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 17:35

طب سنتی؛ راه‌حلی برای درمان سرطان یا روشی برای خودکشی؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: استفاده از طب سنتی به عنوان پزشکی مبتنی بر علم شاید پیامدهای مرگباری به همراه داشته باشد.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 16:18

ربیعی دعوت کاخ‌سفید از ظریف را تایید کرد/ چشم به دموکرات‌ها نداریم
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: سخنگوی دولت با اشاره به حمایت های رهبری از وزیرخارجه گفت: اخیرا شاهد حمایت مقام معظم رهبری از ظریف بودیم. حمایت چندین باره رهبری از ظریف که فرمانده دستگاه سیاست خارجی کشور است موید نادرستی تحلیل کاخ سفید درباره او است.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 16:17

افروغ: تصور می‌کردند با انقلاب اسلامی همه امام و امامزاده می‌شوند افروغ: تصور می‌کردند با انقلاب اسلامی همه امام و امامزاده می‌شوند
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: نماینده مجلس هفتم گفت: ما هنوز به جایگاه اصلی اقتصاد پی نبردیم. شاید دلیلش، دلایل نظری بوده باشد، شاید زیاد از حد روی انسان‌ها حساب باز کردند. این تصور وجود داشت که با انقلاب اسلامی همه متحول، امام و امام‌زاده می‌شوند.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 16:15

خانواده میترا استاد رضایت می‌دهند؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: ایسنا نوشت: وکیل مدافع محمدعلی نجفی از شروع مذاکرات با خانواده مرحوم میترا استاد برای اخذ رضایت خبر داد.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 18:30

کیاموتورز رفت/ تولید سراتو در ایران متوقف شد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: شرکت کره‌ای کیاموتورز هم بعد از بدعهدی رنو فرانسه، سیتروئن فرانسه و برلیانس چین، به پیروی از تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا، به‌همکاری با ایران و گروه خودروسازی سایپا پایان داد.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 17:55

«قوت غالب» ایرانی‌ها از چه زمانی گران می‌شود؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: در حالی از سال ۹۳ تاکنون قیمت نان دولتی ثابت مانده، اما گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که بسیاری از نانوایی‌ها از قیمت‌های مصوب عدول کرده و به بهانه‌های مختلف نان را با نرخ‌هایی بالاتر در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 17:53

وزارت کشور واسطه بین اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان می‌شود؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: دبیرکل حزب کار می گوید: طبیعتا در فرایند گفت‌وگوهای اصلاح‌طلبان با نهادهای انتخاباتی و تاثیرگذار، شورای نگهبان هم قرار دارد.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 17:51

الویری: حتی یک رأی ریزشی اصلاح‌طلبان به صندوق اصولگراها نمی‌رود
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان می گوید: در انتخابات پیش رو از جریان اصلاح‌طلبی در نهایت یک صدا و یک پیام بیرون خواهد آمد و انشقاقی در کار نخواهد بود.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 17:48

چطور فیلمساز، امروز سمت معتاد می‌ایستد، فردا قاچاق‌چی‌ و بعدا پلیس؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: تهیه‌کننده «کارت پرواز» از جریانی می‌گوید که سینمای ایران را تغییر داده و از سینمای اجتماعی جز آنچه می‌خواهد اثری باقی نگذاشته و نخواهد گذاشت.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 17:32

پاسخ‌های نیمه‌شب ظریف به هجوم کاربران به صفحه اینستاگرامش
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: وزیر امور خارجه کشورمان نیمه شب گذشته به سوالات کاربران صفحه اینستاگرام خود با صبر و حوصله پاسخ داد.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 17:31

احمدی‌نژاد و قالیباف به دنبال جریان‌سازی در انتخابات مجلس؟ احمدی‌نژاد و قالیباف به دنبال جریان‌سازی در انتخابات مجلس؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: وزیر دولت نهم درباره پیام های سیاسی دیدار قالیباف و احمدی نژاد می گوید:هر دو فرد دارای شخصیت‌های حقیقی و حقوقی هستند. فرد حقیقی می‌تواند متناسب با سلایق خود تصمیم بگیرد و به عیادت دیگران برود و با آن‌ها گفت‌وگو کند.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 17:29

زاهدی: نظام آموزشی عزمی برای اجرای سند تحول بنیادین نداشت/ در عرصه فرهنگ نباید سیاسی کاری کرد /مجلس حتماً به دنبال نظام رتبه بندی معلمان است
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: برنامه نسل امروز این هفته جمعه ۱۱ مرداد با موضوع آموزش یا پرورش با حضور محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، سجاد دانی معلم و فعال فرهنگی و محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش با اجرای امیر ابراهیم رسولی به روی آنتن شبکه پنج رفت.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 10:32

واکنش‌ها به اقدام خصمانه آمریکا علیه ظریف
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: سخنگوی وزارت امور خارجه و همچنین کارشناسان مسائل بین الملل به اقدام خصمانه آمریکا در تحریم وزیر خارجه کشورمان واکنش نشان داد.
پنجشنبه، 10 مرداد 1398 - 17:29

پیشنهاد جیسون رضائیان به پمپئو و ظریف
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: رضاییان طی مقاله ای در یک رسانه آمریکایی پیشنهاد مناظره وزرای خارجه ایران و آمریکا را مطرح کرده است.
پنجشنبه، 10 مرداد 1398 - 17:28

بازار خودرو در دست دلالان/ خودروسازان اعتماد را به جامعه برگردانند
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بازار خودرو در دست دلالان است و دلالان به صورت لحظه ای و دلخواه اقدام به قیمت گذاری خودرو می کنند.
پنجشنبه، 10 مرداد 1398 - 16:51

واکنش سپاه پاسداران و ستاد کل نیروهای مسلح به تحریم ظریف از سوی آمریکا
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با محکومیت و مضحک خواندن اقدام غیر قانونی و نابخردانه آمریکا در قرار دادن نام وزیر امور خارجه کشورمان در فهرست تحریمی واشنگتن، از هماوردی و تلاش ظریف در جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی علیه دشمن و همراهی و همدلی در سایر عرصه های اقتدار بخشی نظام قدردانی کرد.
پنجشنبه، 10 مرداد 1398 - 16:50

حضرتی: در نظام حزبی، نظارت‌ استصوابی توسط احزاب صورت می‌گیرد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: قائم مقام حزب اعتماد ملی می گوید: اگر همه کاندیداهای اصلاح طلب را رد صلاحیت کردند، مسئولیت از گردن ما ساقط است. آن زمان است که دیگر منِ اصلاح طلب فقط به لحاظ عرق ملی از مردم می‌خواهم در انتخابات شرکت کنند.
پنجشنبه، 10 مرداد 1398 - 16:49

حذف صفر ویرانگر یا نجات‌ دهنده؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: حذف صفر از ارز ملی توسط دولت‌ها تجربیات مثبت و منفی برای کشورها رقم زده است و موفقیت در این عرصه نیازمند زیر ساخت‌هایی در اقتصاد کشور است.
پنجشنبه، 10 مرداد 1398 - 16:44

روحانی به سران کاخ سفید: تحریم ظریف نشانه ترس و عاجز شدن است روحانی به سران کاخ سفید: تحریم ظریف نشانه ترس و عاجز شدن است
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: رئیس جمهور با بیان اینکه تمام ارکان کاخ سفید از مصاحبه های ظریف می لرزد، گفت:هرروز می گویند آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستند اما وزیر خارجه اش را تحریم می کنند.
پنجشنبه، 10 مرداد 1398 - 16:42

هشدار ستاد ملی گرد و خاک؛وضعیت کانونهای مستعد ایران خطرناک است
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: ستاد ملی گردوخاک در حال تهیه مطالعه‌ای است که نشان داده است ایران حداقل ۲۵ میلیون هکتار (۸درصد مساحت کشور) کانون مستعد گردوخاک دارد.
پنجشنبه، 10 مرداد 1398 - 16:40

مکر و حیله جدید علیه ایران/ در ذهن مقامات دولت ترامپ چه می‌گذرد؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: اعلام تحریم ظریف از سوی آمریکا با واکنش ها رسانه های دنیا و همچنین موضوع گیری شخصیت های مختلف قرار گرفته است.
پنجشنبه، 10 مرداد 1398 - 16:39

روایت ناخدای گریس-۱ از خشونت انگلیسی‌ها و زیاده‌خواهی بریتانیا از ایران
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: وزیر خارجه انگلیس در اولین مصاحبه خود با نادیده گرفتن اقدام خصمانه کشورش علیه ایران از تهران خواست به مقررات بین المللی احترام بگذارد و نفتکش انگلیسی را آزاد کند که این موضوع با واکنش سفیر ایران در لندن مواجه شد.
چهارشنبه، 9 مرداد 1398 - 16:47

نواحمدی‌نژادی‌ها در راه مجلس/ پشت‌پرده تحرکات جدید احمدی‌نژاد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: احمدی‌نژاد احتمالاً برنامه ویژه‌ای برای ۱۴۰۰ خواهد داشت. او حتی با علم به رد صلاحیت با اهدافی دیگر در انتخابات ثبت‌نام می‌کند و بعید است فضای مجانی و نامحدود نام‌نویسی انتخاباتی را مفت از کف بدهد. اما جدیدترین سناریوی انتخاباتی او برای اسفند ۹۸ نوشته خواهد شد.
چهارشنبه، 9 مرداد 1398 - 16:01

پدیده‌ تلخ باج‌گیری زیر سقف مجلس/ استفاده غیرقانونی از جایگاه‌ نمایندگی
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: عضو اسبق کمیسیون اصل ۹۰ می گوید: متاسفانه وقتی فردی وارد مجلس می‌شود که در حد و اندازه آن صندلی نیست طبیعی است که وسوسه می‌شود و به سمت باج گیری حرکت می کند.
چهارشنبه، 9 مرداد 1398 - 15:24

«اف‌ای‌تی‌اف» همچنان بلاتکلیف/ جنیدی: به سوالات مجمع پاسخ می‌دهیم «اف‌ای‌تی‌اف» همچنان بلاتکلیف/ جنیدی: به سوالات مجمع پاسخ می‌دهیم
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: دولت تا قبل از زمان تعیین شده از سوی اف‌ای‌تی‌اف به سوالات مجمع تشخیص مصلحت نظام پاسخ خواهد داد و مجمع نیز باید تا قبل از این زمان درباره لوایح اظهار نظر کند.
چهارشنبه، 9 مرداد 1398 - 14:55

سرنوشت نجفی پس از صدور حکم/ مجازات جنبه عمومی قتل چیست؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: اکنون که حکم قصاص برای محمدعلی نجفی به اتهام قتل عمد میترا استاد همسرش صادر شده است، سرنوشت پرونده او چه شکلی خواهد یافت؟
چهارشنبه، 9 مرداد 1398 - 14:54

اگر صفرها از روی اسکناس بروند، حال اقتصاد خوب می‌شود؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: برخی کارشناسان اقتصادی درباره حذف ۴ صفر از پول ملی معتقدند «زمان مناسب این کار، هنگامی است که به ثبات اقتصادی برسیم که متاسفانه هنوز این اتفاق نیفتاده و روز به روز ارزش پول ملی پایین‌تر می‌آید.»
چهارشنبه، 9 مرداد 1398 - 14:50

برخوردهای قهری با مردم جز تنش دستاورد دیگری برای جامعه ندارد/ایجاد فضای تنش در جامعه سبب می شود تا کشور با بحران جدیدی روبرو شود
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: یک فعال سیاسی گفت: برای حل مشکلات و معضلات اجتماعی کشور باید اقدامات فرهنگی انجام داد چراکه استفاده از برخوردهای قهری جز تنش دستاورد دیگری ندارد.
چهارشنبه، 9 مرداد 1398 - 14:40

پیامدهای خشکسالی/ یا بروید یا تلف شوید!
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: خشکسالی وضعیت مناطقی از گوآتمالا را به شرایط وحشتناکی رسانده است.
سه شنبه، 8 مرداد 1398 - 16:54

انتخابات الکترونیک؛ از اصرار وزارت کشور تا تردیدهای شورای نگهبان
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: انتخابات شورایاری ها در حالی به صورت کاملا الکترونیکی برگزار شد که بسیاری آن را تجربه ای موفق و قابل تعمیم به انتخابات آینده مجلس ارزیابی کردند.
سه شنبه، 8 مرداد 1398 - 16:02

عباس عبدی: تصمیمات شورای نگهبان مطابق قانون باشد نه سلیقه‌ای
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: عباس عبدی می گوید:درباره حضور اصلاح طلبان در انتخابات آینده مجلس در صورت ردصلاحیت‌ها، گفت: با شرایط کنونی فکر نمی‌کنم این انتخابات بتواند مانند گذشته و با مشارکت بالا همراه باشد مگر اینکه تغییراتی حاصل شود که جامعه را نسبت به خروجی آن مطمئن کند و امیدوار شوند که می‌توانند مجلسی چون مجالس اولیه و نه هفتم به بعد شکل دهند.
سه شنبه، 8 مرداد 1398 - 16:00

قرارداد ۳۰۰ هزار دلاری شفر چطور ناگهان ۱.۲ میلیون دلار شد؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: علی خطیر، معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال تأکید کرد که به دنبال لگد زدن به جنازه این تیم نیست.
سه شنبه، 8 مرداد 1398 - 15:55

آیا آرزوی ترامپ محقق می‌شود؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: کارشناس مسائل بین الملل طی گفت و گویی پیامدهای انتخاب بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا را مورد بررسی قرار داد.
سه شنبه، 8 مرداد 1398 - 15:53

حکم نجفی، افزایش ایست‌بازرسی‌ها و احکام اخلال‌گران اقتصادی در نشست سخنگوی قوه قضائیه
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: سخنگوی قوه قضائیه، امروز هشتم مرداد ماه، در هفتمین نشست خبری خود ضمن اشاره به برخورد قوه قضاییه با مفاسد اقتصادی، به شرح مجازات اخلال‌گران اقتصاد کشور پرداخت.
سه شنبه، 8 مرداد 1398 - 15:52

سایت‌های آگهی، به قیمت‌ خودرو شوک وارد کردند
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: بازگشت قیمت‌ها به سایت‌ها بار دیگر بازار خودرو را تکان داد.
سه شنبه، 8 مرداد 1398 - 15:49

روحانی: تکدی‌گری و تجاهر به موادمخدر به هویت ملی ما ضربه می‌زند روحانی: تکدی‌گری و تجاهر به موادمخدر به هویت ملی ما ضربه می‌زند
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: رئیس‌جمهور نجات جامعه و جوانان از معضل اعتیاد را یک وظیفه ملی برشمرد و تاکید کرد: مبارزه با مواد مخدر یک موضوع بین بخشی است و همه دستگاه‌ها و نهادها در این زمینه مسئول بوده و وظیفه مهم و سنگینی برعهده دارند.
سه شنبه، 8 مرداد 1398 - 15:25

هشدار تندگویان درباره ازدواج‌های صوری درپی افزایش «وام ازدواج»
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که افزایش وام ازدواج کمکی به افزایش میزان ازدواج در کشور نمی‌کند گفت: افزایش وام ازدواج بیش از این مقدار منجر به مشکلاتی نظیر ازدواج صوری یا کودک همسری به دلیل مشکلات اقتصادی و فرهنگی خواهد شد.
دوشنبه، 7 مرداد 1398 - 16:54

حتی رئیس جمهور هم به ما عوارض ورود به طرح ترافیک می‌دهد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: معاون ترافیک و حمل و نقل شهرداری تهران یک ماه پس از اجرای طرح جدید ترافیک در کافه خبر حاضر شد تا در پاسخ به سئوالات و کامنتهایی که شهروندان تهرانی درباره طرح جدید ترافیک تهران که کنترل محدوده آلودگی هوا به جای محدوده تردد بر اساس پلاک زوج و فرد نام دارد، توضیح دهد.
دوشنبه، 7 مرداد 1398 - 16:26

پرچم رهبری اصولگرایان به علم‌الهدی می‌رسد یا موحدی‌کرمانی؟ پرچم رهبری اصولگرایان به علم‌الهدی می‌رسد یا موحدی‌کرمانی؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: محمدعلی پورمختار گفت: در جمنا فقط یک جریان خاص حضور داشت که تصمیم گرفت و کار را خواست پیش ببرد که نمی‌گویم بی نتیجه اما اثر بخش نبود.
دوشنبه، 7 مرداد 1398 - 16:24

باهنر خبر داد: شورای وحدت علی لاریجانی را دعوت نکرد/ نسبت به این تصمیمشان نقد داریم/ آقای دکتر کاملا در جریان اصولگرایی تعریف می شود/چون با دولت روحانی کار می کنند کمتر قبولشان دارند
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: اگر پایداری فکر کند که خودش جدا یک مغازه باز کند مثلا می تواند توفیق داشته باشد، حتما به جریان اصولگرایی ضربه می زند ولی نتیجه اش هم توفیق پایداری نخواهد بود.
دوشنبه، 7 مرداد 1398 - 12:57

«خلیج فارس» قربانی نفت شیل/ وضع کنونی می‌تواند خطرآفرین باشد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: کارشناس مسائل خاورمیانه دلیل اصلی افزایش تنش ها در خلیج فارس و تعدد حضور نظامیان آمریکایی در منطقه خصوصا در سعودی را برای خبرآنلاین تحلیل و بررسی کرده است.
دوشنبه، 7 مرداد 1398 - 12:55

دوست ندارم بیت‌کوینی باشم که در ایران متولد می‌شود
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: معرفی محمدرضا جمالی کار چندان ساده‌ای نیست. کارشناس و متخصص در حوزه بانکداری و ابزارهای پرداخت است که اتفاقا مدیریت شرکتی فعال در حوزه فناوری‌های قانونگذاری را نیز عهده دار است اما نکته مهم احاطه و آگاهی وی در خصوص ابزارهای نوین پرداخت در جهان و نگاه ۳۶۰ درجه ای به فناوری های جدید است که می‌تواند گفته هایش را جذاب و شنیدنی کند.
دوشنبه، 7 مرداد 1398 - 12:54

از پروژه ۸ ماهه حذف فردوسی‌پور تا ضرورت شفافیت صداوسیما درباره بودجه‌اش
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: حشمت‌الله فلاحت پیشه معتقد است که شفافیت در بودجه صداوسیما می‌تواند قابلیت رصد کردن فعالیت‌های این سازمان و به تبع آن قابلیت پاسخگویی را ایجاد کند.
دوشنبه، 7 مرداد 1398 - 12:52

موبایل‌های دهه ۷۰ امروز چقدر می‌ارزند؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: هر چند موبایل امروز دیگر دارایی قابل توجهی برا ی خانوار ایرانی محسوب نمی‌شود اما ۲۶ سال پیش قیمت یک موبایل در ایران که شامل سیم کارت و گوشی بود، سرمایه ای قابل توجه محسوب می‌شد.
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 17:34

میرتاج‌الدینی: فضا را مدیریت کنیم، مجلس بعدی اصولگراست
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: میرتاج‌الدینی می‌گوید: اگر اصولگرایان بتواند وضعیت فعلی را درست مدیریت کنند و برای مشکلات اقتصادی راه‌حل ارائه بدهند، مجلس آینده مجلس اصولگرا خواهد بود.
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 17:25

ربیعی:خبرنگار ما می‌تواند با پمپئو مصاحبه کند/دولت دوتابعیتی ندارد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: سخنگوی دولت گفت: ما برای توقیف کشتی انگلیسی بر اساس حسن نیت تصمیم گرفتیم.
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 17:24

بده‌بستان زیر سقف مجلس/ خباز: برخی نمایندگان کار چاق‌کن شده‌اند
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: محمدرضا خباز نماینده چهار دوره مجلس و معاون امور تقنینی سابق دولت از درخواست‌های نمایندگان از وزرا می‌گوید. اشرفی اصفهانی هم که زمانی عضو هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری دولت بود نیز از گفته‌ها و شنیده‌هایش درباره معاملات پشت پرده در زیر سقف بهارستان رونمایی می‌کند.
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 17:08

غرویان: برخی نقدها به دولت از تریبون نمازجمعه منصفانه نیست
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: غرویان می گوید: متاسفانه برخی تریبون های نماز جمعه، حتی به تذکرات رهبری توجه و عمل نمی‌کنند. اگر همه مشکلات را متوجه دولت کنیم؛ این نشان دهنده غرض ورزی حزبی و شخصی است.
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 17:06

استاد مطهری و احمد شاملو؛ مقابله با جریان «مادی‌مَسلکی»و«هیچ‌انگاری» در ایران معاصر
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: مساله «مادی‌مَسلکی» و «هیچ‌انگاری» در ایران معاصر و تفسیرهای «هیچ انگارانه» و «مادی‌گرایانه» از جهان، انسان و زندگی یکی از موضوعاتی است که جریان روشنفکری معاصر برای گسترش آن تلاش می کند.
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 16:47

چرا بعد از انقلاب ۱۱ هزار امام‌زاده ثبت شد؟/ از امام‌زاده زنجیری تا آهنی
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: «امامزاده‌سازی»، «امامزاده‌های جعلی»، «امامزاده‌های غیرموثق». این‌ها تعابیری است که در چند سال اخیر در فضای رسانه‌ای ومجازی مطرح می‌شود و هربار واکنش‌هایی را به دنبال دارد.
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 16:46

میشل اوباما در بین ایرانیان محبوب شد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: بازار کتاب با وجود آنکه در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد، در تیر هم شاهد رقابتی جذاب میان نویسندگان ایرانی و خارجی برای جلب نظر مردم و حضور در پرفروش‌ترین‌ها بود، همچنین کتاب میشل اوباما هم این ماه به جمع پرفروش‌ها راه پیدا کرد.
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 16:45

آیا تهران با واشنگتن مذاکره خواهد کرد؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: سیدعباس عراقچی معاون حقوقی وزارت خارجه کشورمان عازم وین شد. چرا اینبار نشست کمیسیون برجام متفاوت است؟ آیا این نشست مقدمات مذاکره با واشنگتن است؟
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 16:43

روحانی به بن علوی: انگلیس با توقیف نفتکش ایرانی متضرر شد روحانی به بن علوی: انگلیس با توقیف نفتکش ایرانی متضرر شد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: رئیس جمهور روابط ایران و عمان را همواره دوستانه و رو به توسعه خواند و گفت: باید با افزایش رفت و آمدها و رایزنی‌ها در راستای گسترش همه جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران – مسقط در بخش‌های مختلف بویژه انرژی و تجاری تلاش کنیم.
یکشنبه، 6 مرداد 1398 - 16:40

جعفر صافی: نه گزینش مزدک ایراد داشت نه محبوبیت عادل
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: همشهری نوشت: خبر مهاجرت مزدک میرزایی یک‌بار دیگر شبکه‌سوم سیما را با اتفاقات عجیب‌وغریبی که در آن رخ می‌دهد به صدر اخبار رسانه‌ها کشاند. درحالی‌که حرف‌وحدیث‌ها درباره حذف عادل فردوسی‌پور از این شبکه هنوز به پایان نرسیده، رفتن مزدک تأکید دیگری بود بر این سؤال بزرگ که واقعا در تلویزیون و خصوصا شبکه۳ چه خبر است؟
شنبه، 5 مرداد 1398 - 17:15

صداوسیما مگر نهادی امنیتی است که بودجه‌اش را مخفی می‌کند؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: بیژن نفیسی می‌گوید یک مثل قدیمی داریم که آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است اما وقتی صداوسیما می‌بیند که اگر به ارائه اطلاعات درباره بودجه، درآمدها و رویکردی که داشته است، بپردازد، اما و اگرهایی درباره عملکردش پیش می‌آید، مطمئنا تن به شفافیت نمی‌دهد.
شنبه، 5 مرداد 1398 - 16:33

وقتی صنعت مُد یک دریاچه را خشک کرد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: صنعت مد سهمی ۱‍۰درصدی در انتشارات گاز دی‌اکسید کربن در جهان دارد، چیزی حدود ۵ برابر حمل‌ونقل فضایی و بیشتر از تمام انتشارات دی‌اکسید کربن توسط ایران. انتشارات همین گاز و گازهای گلخانه‌ای دیگر تاثیر زیادی در تغییراقلیم و گرمایش جهانی داشته است. شاید این وضعیت بدتر هم بشود، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تا سال ۲۰۵۰ سهم صنعت مد از انتشارات گازهای گلخانه‌ای به ۲۵درصد برسد.
شنبه، 5 مرداد 1398 - 16:29

پرونده| سرنوشتی که در پرونده قتل میترا استاد در انتظار نجفی است
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی تقریبا به صورت کامل، مسلم شده است. بررسی مذاکرات جلسه سوم دادگاه شهردار پیشین تهران نشان می‌دهد او در آستانه صدور حکم سنگینی قرار گرفته است.
پنجشنبه، 3 مرداد 1398 - 18:24

خشکسالی ایران را به عربستان تبدیل می‌کند؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: مطالعات نشان می‌دهند که نزدیک ۲۰ میلیون هکتار اراضی مساعد تولید گردوخاک در کشور وجود دارد، اگر نتوانیم تالاب‌ها را زنده نگه داریم و آب‌های زیرزمینی حفظ کنیم ممکن است در تمدن ما به واسطه گردوخاک شرایط به جایی برسد که مردم مهاجرت کنند.
چهارشنبه، 2 مرداد 1398 - 17:20

میرلوحی: به همه وعده‌ها عمل کردیم/ قناعتی: شورای پنجم فقط حرف می‌زند
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: سید محمود میرلوحی و ابوالفضل قناعتی دو چهره فعال حوزه مدیریت شهری و اعضای شوراهای پنجم و چهارم تهران در کافه خبر، به گفتگو درباره عملکرد مدیریت شهری در دوران فعلی پرداختند و در این بین، درباره عملکرد شورای پنجم با شورای چهارم هم مقایسه‎هایی صورت گرفت.
سه شنبه، 1 مرداد 1398 - 18:09

قتل میترا استاد غیرعمد محسوب می‌شود؟/ آخرین دفاعیات نجفی
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: سومین جلسه رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی که به قتل همسر دوم خود، میترا استاد متهم شده است، امروز برگزار شد.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 18:37

ماجرای عجیب یک دارو؛ لوزارتان واقعا سرطان‌زاست؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: درحالی حاشیه‌ها درباره داروی لوزارتان در چند مدت گذشته خبرساز بوده که در اطلاعاتی که در سایت لایو ساینس آمده، اشاره شده که مصرف‌کنندگان این دارو نباید نسبت به این موضوع مضطرب شوند، چراکه درصد اینکه داروهای فشارخون بخواهند انسان‌ها را با بیماری سرطان درگیر کنند پایین است.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 18:35

قوانین زیست‌محیطی مربوط به نفتکش‌ها چه می‌گوید؟
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: اگر کشتی آلودگی ایجاد کند شما می‌توانید آن کشتی را توقیف کنید اما مدت این کار نمی‌تواند طولانی باشد چراکه بلافاصله بیمه آن کشتی می‌تواند پولی را بگذارد تا بعد از اینکه ثابت شد کشتی آلودگی ایجاد کرده، هزینه آن پرداخت شود. معمولا کشتی‌های تانکر تا یک میلیارد دلار بیمه آلودگی دارند و اگر آلودگی ایجاد شده باشد هزینه از این طریق پرداخته می‌شود.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 17:17

انتصابات فامیلی در مدیریت شهری تهران و نتایج شگفت‌انگیز نظرسنجی از مردم
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: برخی انتصابات فامیلی در شهرداری تهران وجود دارد که به نظر می‌رسد در تعارض با مصوبه تعارض منافع قرار گرفته است. در عین حال، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد مردم نسبت به عملکرد شهرداری و شورای شهر تهران در دوره پنجم چندان خوش‌بین نیستند
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 17:16

راه نجات تهران از بحران‌ها
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: شهر هوشمند، یک چشم‌انداز مدیریت شهری است که از فناوری‌های دیجیتال، اطلاعات و ارتباطات استفاده می‌کند و سعی می‌کند با مدیریت بر اساس داده از منابعش برای توسعه ای پایدار استفاده کند.
یکشنبه، 30 تیر 1398 - 16:18

رقابت شورایاری‌ها بین مغازه‌داران، مشاوران املاک و زنان خانه‌دار
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: آمار ۱۲ هزارنفری داوطلبان حضور در شورایاری‌ها نشان می‌دهد ۳۷ درصد داوطلبان در انتخابات، کسبه تهران، مشاوران املاک و خانم‌های خانه‌دار هستند. نکته جالب اینجاست که خرید و فروش آرا در انتخابات شورایاری، مجازات قانونی ندارد.
شنبه، 29 تیر 1398 - 17:42

راهی که دادگاه در رسیدگی به اتهامات ۸ فعال محیط زیستی طی کرد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، رسیدگی به اتهامات ۸ فعال محیط زیستی را از سال گذشته در دستور کار قرار داده است. هفته گذشته آخرین وضعیت این پرونده از سوی سخنگوی قوه قضاییه به اطلاع عموم مردم رسید.
جمعه، 28 تیر 1398 - 15:02

صفحه بعد
 
پربحث ترین
 
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار