سايت خبري تحليلي انديشه ها: ادعاي تغيير كردن طالبان فقط يك شگرد است/ آنها هنوز كودكان را شكنجه مي كنند و دختران را مي ربايند
یکشنبه، 21 شهریور 1400 - 09:51     کد خبر: 95506

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

ادعاي تغيير كردن طالبان فقط يك شگرد است/ آنها هنوز كودكان را شكنجه مي كنند و دختران را مي ربايند

روزنامه جمهوري اسلامي:طالبان، در 5 سال حاكميت بر افغانستان، چهره‌اي وارونه از اسلام به جهانيان معرفي كرد كه سرمشق گروه‌هاي تروريستي ديگر همچون داعش و النصره شد.

هم‌اكنون نيز اين گروه افغانستان را به كانون شرارت براي حداقل 42 گروه تروريستي ازجمله داعش و القاعده تبديل كرده كه مشتركاً چهره اسلام را وارونه نشان مي‌دهند و به مردم افغانستان ظلم مي‌كنند. بر همين اساس، مردم افغانستان حق دارند در برابر آنها مقاومت كنند و اين مقاومت، بخشي از جبهه بزرگ مقاومت است كه از كيان اسلام و ملت‌هاي مظلوم دفاع مي‌كند.

ادعاي تغيير كردن طالبان نيز شگردي است كه اين گروه براي سوار شدن بر مركب قدرت به آن متوسل شده است. تروريست‌هاي طالبان همين حالا هم كودكان را شكنجه مي‌كنند تا مخفيگاه پدران خود را به آنها معرفي كنند، دختران را به زور تصاحب مي‌كنند، حقوق شهروندي مردم را زيرپا مي‌گذارند، مردم پنجشير را به جرم تسليم نشدن در برابر زياده‌خواهي‌هاي خود قتل‌عام مي‌كنند و به هيچيك از وعده‌هاي خود پاي‌بندي نشان نمي‌دهند و از آمريكا هم بدعهدترند.

در برابر اين كانون شرارت،اكنون مردم افغانستان از تمام مذاهب و قبايل قرار گرفته‌اند و مقاومت آنها از پنجشير آغاز شده و به ولايات ديگر نيز سرايت كرده است. اين مقاومت بايد مورد حمايت محور مقاومت قرار گيرد اما نوع مقاومت را مسئولان نظام بايد تعيين كنند.عدم حمايت از مقاومت مردم افغانستان به معناي قرباني كردن اين ملت مظلوم دربرابر يك گروه تروريست است كه در طول 20 سال گذشته شريك جنايات آمريكا در افغانستان بوده و اكنون براساس يك تباني چهارجانبه ميان آمريكا،پاكستان، طالبان و اشرف غني،افغانستان را تحويل گرفته تا اشغال اين كشور را به نيابت ازآمريكا ادامه دهد و اهداف شيطان بزرگ را در منطقه محقق نمايد.كوتاهي درحمايت از ملت مظلوم افغانستان در اين مقطع تاريخي، يك خطاي استراتژيك است .


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها