سايت خبري تحليلي انديشه ها : فعاليت هر جريان سياسي بدون شناسنامه ضرر دارد
شنبه، 30 اسفند 1399 - 07:14 کد خبر:95449
سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 


استاندار زنجان با بيان اينكه حضور احزاب، مشاركت جدي در مديريت و نظام سياسي جامعه به دنبال خواهد داشت، اضافه كرد: فعاليت سياسي بدون شناسنامه براي جامعه سم است.

فعاليت هر جريان سياسي بدون شناسنامه ضرر دارد/احزاب نسبت به يكديگر بد اخلاقي نكنند

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، اسدالله درويش اميري شامگاه چهارشنبه در جلسه انتخابات خانه احزاب استان اظهار كرد: به محض پيروزي انقلاب اسلامي و قبل تدوين قانون اساسي احزابي در كشور شكل گرفت كه سرآمد آنها حزب جمهوري اسلامي بوده است.

وي با اشاره به اينكه در آن دوران شهيد بهشتي در رأس حزب جمهوري اسلامي بوده و پس از شهادت وي، شهيد باهنر و پس از اين شهيد هم، مقام معظم رهبري دبير كل اين حزب شدند، تصريح كرد: در آن زمان حزب جمهوري اسلامي در شكل‎گيري ساختار سياسي و مديريتي نظام نقش كليدي ايفا مي‎كرد.

استاندار زنجان با بيان اينكه حزب جمهوري اسلامي چارچوب كامل نظام مقدس جمهوري اسلامي را پذيرفته بود و بر مبناي آن چارچوب، با همه توان خود از نظام دفاع و حمايت مي‎كرد، اضافه كرد: امروز نبايد نسبت به نتايج دهه 60 تحليل و قضاوت كرد چرا كه در دوران آشفتگي زياد، قدرت تصميم‎گيري را گرفته بود.

درويش اميري با تاكيد بر اينكه جمعي كه در آن دوران براي نگارش و تدوين قانون اساسي دور هم جمع شده بودند عصاره و سرمايه نيروي انساني كشور محسوب مي‎شدند، يادآور شد: بزرگ‎ترين شخصيت‎هاي سياسي، علمي و فقهي اقدام به نگارش قانون اساسي كرده بودند.

استاندار زنجان با بيان اينكه حقوق همه بخش‎ها در قانون اساسي وجود دارد، ادامه داد: احزاب به صورت مرتب قانون اساسي را مطالعه كنند و اين حقي است كه قانون نسبت به فعاليت احزاب داده و نبايد اجازه داد اين حق از جامعه گرفته شود.

درويش اميري با بيان اينكه حضور احزاب، مشاركت جدي در مديريت و نظام سياسي جامعه به دنبال خواهد داشت، اضافه كرد: فعاليت سياسي بدون شناسنامه براي جامعه سم است.

وي با تاكيد بر اينكه احزاب بايد با شناسنامه مشخص فعاليت سياسي داشته باشند، تصريح كرد: فعاليت هر جريان سياسي بدون شناسنامه ضرر بيشتري نسبت به سودش دارد.

استاندار زنجان با بيان اينكه احزاب بايد به يكديگر احترام گذاشته و نسبت به يكديگر بد اخلاقي نكنند، اضافه كرد: هر حزبي در چارچوب آيين‎نامه‎ها و اساس‎نامه خود فكر و عمل كرده و با ساير احزاب برخورد محترمانه داشته باشد.

درويش اميري با تاكيد بر اينكه اگر به اين مرحله از تحمل رسيده باشيم، مي‎توان گفت كه احزاب داراي شناسنامه سياسي هستند و با فعاليت خود به نشاط سياسي جامعه كمك مي‎كنند، ادامه داد: حرمت متقابل شعار احزاب سياسي باشد در غير اين صورت گرفتار حب و بغض خواهيم شد.

وي ضمن ابراز خرسندي از صدور منشور انتخابات توسط مقام معظم رهبري، اظهار كرد: ايشان 18 بند به عنوان منشور به سران سه قوه ابلاغ كرده‎اند.