سايت خبري تحليلي انديشه ها : آذري‌جهرمي: از توهين استقلالي‌ها ناراحت نمي‌شوم
یکشنبه، 3 اسفند 1399 - 19:10 کد خبر:95430
سايت خبري تحليلي انديشه ها:
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: فوتبال محل كُري‌خواندن و عرصه رقابت و هيجان است. ورود جريانات سياسي فوتبال را تضعيف مي‌كند و به نظر من نبايد اين رشته را سياسي كرد. به گزارش ايرنا، پس از قهرماني پرسپوليس در نيم‌فصل اول و پيروزي پنج بر صفر سرخ‌پوشان برابر گل‌گهر، «محمدجواد آذري‌جهرمي»، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، در صفحه شخصي خود در اينستاگرام مطلبي را منتشر كرد كه با حواشي زياد و البته انتقاداتي از سوي هواداران استقلال همراه بود. اين موضوع موجب شد تا او ديروز در يك برنامه راديويي گفت‌وگويي را درباره اين مسئله انجام دهد كه بخش‌هاي مهم حرف‌هايش را در زير مي‌خوانيد.
كُري‌خواني در فوتبال هم ربطي به وزير و غير وزير ندارد. پاسخ كُري، كُري است. يك وزير از صبح تا شب در لباس وزير نيست. من در بخش ارتباطات و فناوري ارتباطات وزير هستم و در ساير موارد يك شهروند. در حوزه ورزش هم مي‌توانم اظهار نظر كنم. اين تفكر پيرمردانه را بگذاريد كنار. يعني چه كه اظهار نظر نكنم؟ من نظر ورزشي خودم را در كمال احترام گفتم و حرف ويژه‌اي نزدم. من يك كُري‌ خواندم. جواني به تفكر است. كُري مي‌خوانند ديگر. فحشش را به من مي‌دهند، شما ناراحت هستيد.
اصل و اساس ورزش دو‌قطبي است. حال آدم بد مي‌شد كه چند سال دو تيم با هم بازي مي‌كردند و مسابقات‌شان با تساوي به پايان مي‌رسيد. فوتبال محل كُري‌خواندن است. فوتبال عرصه رقابت و هيجان است. اين جريانات سياسي وارد اين ورزش مي‌شوند كه فوتبال را تضعيف مي‌كنند. مي‌آيند و مي‌گويند وحدت داشته باشيد و اين حرف‌ها. اين دو تيم با يكديگر رقيب هستند. همواره رقيب ماندند. همواره هم جذابيت و هيجان در رقابت اين دو تيم وجود دارد. من يك شهروند هستم و حق دارم و دوست دارم كُري بخوانم.
اين دو تيم هيجان را مي‌توانند به ورزش بدهند. براي مثال امروز استقلال در عرصه مديريتي هشتش گرو نهش نباشد. اين موضوع به اين خاطر است كه هيجان ايجاد نمي‌كنيد. به‌همين‌خاطر هوادار براي آن هزينه نمي‌كند. اميدوارم انجام دهد. من نظر ورزشي دارم و نظر من با ۵۰ درصد ديگر در فوتبال متفاوت است. چرا شما فكر مي‌كنيد همه بايد حرفي را كه من مي‌زنم، قبول كنند؟ من نظرم روي پرسپوليس است و آمدم و نظرم را گفتم.
در دولت آدم‌هاي بزرگ‌تر از وزير هم هستند كه استقلالي باشند. چه ايرادي دارد؟ آنها استقلالي هستند و از تيم‌شان حمايت هم مي‌كنند. بياييم راستش را بگوييم. استقلال و پرسپوليس بيايند و در سه يا چهار سال اخير منابع درآمدي خود را رسانه‌اي كنند. ببينند كدام‌شان از دولت پول بيشتر يا كمتري گرفتند و هزينه‌كرد آنها چه بوده است. چرا اين حرف را مي‌زنيد كه دولت استقلالي يا پرسپوليسي است؟ پرسپوليس كمتر از استقلال پول نگرفته و استقلال هم كمتر از پرسپوليس پول نگرفته. چه «مسعود سلطاني‌فر» وزير ورزش و جوانان و چه وزارت ارتباطات اگر كمكي كردند يك ريال بين دو باشگاه تفاوتي وجود نداشته است. همه آنچه تيم‌ها گرفتند، روشن و شفاف است.
استقلالي‌ها هم يك نفر را بياورند كه حمله همه‌جانبه كند. چه اشكالي دارد. فضاي فوتبال را سياسي نكنيد. من يك نظر شخصي و هواداري دارم و آن را عنوان مي‌كنم. اگر هر تيمي جايگاه ملي دارد، از آنها حمايت مي‌كنيم. ما استقلالي‌ها را هم دوست داريم. اين فضاي فوتبال است و اين فضاي رفاقت و هيجان است. در خانه ما از دو پسر من يكي از آنها استقلالي است. از شش برادر من پنج تا پرسپوليسي هستيم و يكي از آنها استقلالي است. ما در جمع خانوادگي هم كُري مي‌خوانيم... . حالا بگذاريد فضا باز باشد و تخليه انرژي كنند. شايد برخي از عملكرد تيمشان ناراحت باشند و مي‌خواهند به ما بد و بيراه بگويند. بگذاريد بخوانند. مگر تاريخ را من رقم زدم. آنها هم كُري بخوانند و بگويند ما شش گل نخورديم و پنج يا چهار گل خورديم. مگر آنها كُري نمي‌خوانند و نمي‌گويند ستاره داريم.