سايت خبري تحليلي انديشه ها : كلاهبرداري به بهانه تورهاي مسافرتي
یکشنبه، 3 اسفند 1399 - 19:07 کد خبر:95426
سايت خبري تحليلي انديشه ها:
رئيس پليس فتاي استان مركزي با هشدار درباره كلاهبرداري در فضاي مجازي به بهانه فروش بليت و تورهاي مسافرتي گفت: با توجه به در‌پيش‌بودن عيد نوروز و تعطيلات سال نو، شهروندان براي تهيه بليت و تورهاي گردشگري از طريق فضاي مجازي، بايد مراقب باشند.
سرهنگ احسان آنقي، رئيس پليس فتاي استان مركزي، در تشريح اين خبر گفت: در پي كسب خبري از اداره ميراث فرهنگي و گردشگري مبني بر فعاليت بدون مجوز فردي در فضاي مجازي در زمينه تبليغ و اجراي تورهاي مسافرتي و گردشگري، موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتاي فرماندهي انتظامي قرار گرفت.
او افزود: با تشكيل پرونده‌اي در اين زمينه و آغاز تحقيقات كارشناسان پليس فتا، فرد مدنظر شناسايي و به مركز پليس احضار شد.
اين مقام مسئول در ادامه اظهار كرد: با توجه به در‌پيش‌بودن تعطيلات عيد نوروز و همچنين دغدغه هم‌وطنان براي تهيه بليت، بازار خريد و فروش اينترنتي بليت و تورهاي مسافرتي داغ است و در همين راستا افراد سودجو نيز از اين موقعيت بهره جسته و از طرق مختلف اقدام به كلاهبرداري از شهروندان مي‌كنند.
او ادامه داد: تبليغ و ثبت‌نام تورهاي مسافرتي با قيمتي بسيار پايين ولي با وعده خدمات با كيفيت بالا از طريق تبليغات اينترنتي يكي از روش‌هاي كلاهبرداري افراد سودجو بوده و در موارد متعددي شهروندان متقاضي، مورد سوءاستفاده قرار گرفته و تبليغات كذب اين سودجويان منجر به كلاهبرداري و اخذ مبالغ هنگفتي از مال‌باختگان شده كه اين موضوع درباره تورهاي خارج از كشور متأسفانه متداول‌تر است.
سرهنگ دوم احسان آنقي در ادامه با هشدار درباره رعايت مراقبت‌هاي لازم در هنگام‌ تهيه‌ اينترنتي بليت بيان كرد: كاربران براي خريد يا رزرو بليت به سايت‌هاي معتبر مراجعه و دقت كنند در هنگام پرداخت بهاي بليت، درگاه بانك مدنظر از پروتكل امن https استفاده كرده باشد و از جست‌وجوي شركت‌ها و تعاوني‌هاي مختلف در موتورهاي جست‌وجو خودداري كنند؛ چراكه مجرمان سايبري با بارگذاري سايت‌هاي تقلبي و جعلي كاربران را به دام مي‌اندازند.
اين مقام انتظامي خاطر‌نشان كرد: هم‌وطنان همه تورها و خدمات آنها را از مراكزي كه مجوزهاي لازم در زمينه گردشگري دارند، تهيه كنند و تا حد امكان با مراجعه حضوري به آژانس‌هاي مسافرتي و شركت‌هاي معتبر، اقدام به خريد بليت يا تور مسافرتي كنند.
 
سرقت مسلحانه از خبرنگار در  پخش زنده
خبرنگار اكوادوري هنگام پخش زنده مورد سرقت مسلحانه قرار گرفت.
اين خبرنگار ورزشي به همراه تصويربردار مقابل استاديوم بزرگ شهر «گواياكيول» مشغول تهيه گزارش بودند كه مرد نقاب‌دار مسلح او را هدف قرار داد و موبايلش را طلب كرد.
ديگو اردينولا به او اشاره كرد كه مشغول به كار هستند؛ ولي دزد در اين هنگام فيلم‌بردار را نشانه رفت. خبرنگار به ناچار تلفن خود را به او داد و فيلم‌بردار فرار دزد موتورسوار را به تصوير كشيد.
ديگو اردينولا ويدئوي اين حادثه را در صفحه توييتر خود به اشتراك گذاشت و اين تصاوير بيش از 350 هزار بيننده داشت.