سايت خبري تحليلي انديشه ها : هفته نوزدهم نمايش اينترنتي «چهار ايده، چهار فيلم»
یکشنبه، 3 اسفند 1399 - 18:48 کد خبر:95417
سايت خبري تحليلي انديشه ها:
نوزدهمين هفته نمايش اينترنتي گزيده فيلم‌هاي كوتاه انجمن سينماي جوانان ايران با عنوان «چهار ايده، چهار فيلم» با نمايش فيلم‌‌هاي «شمارش»، «سكه شانس»، «زني كه او بودم» و «چنج» 
آغاز شد.
در نوزدهمين هفته نمايش اينترنتي گزيده فيلم‌هاي كوتاه انجمن سينماي جوانان ايران با عنوان «چهار ايده، چهار فيلم» فيلم‌هاي «شمارش» به كارگرداني راحيل بوستاني، «سكه شانس» ساخته حسين حجتي‌نژاد، «زني كه او بودم» به كارگرداني آزاده سليميان و «چنج» ساخته ابوالفضل عزيزي، از طريق سرويس‌هاي نمايش اينترنتي «وُديو»، «هاشور» و «تيوال» به نمايش در‌مي‌آيد. تعدادي از فيلم‌هاي موفق انجمن سينماي جوانان ايران در جشنواره‌هاي ملي و بين‌المللي تا پايان سال به صورت هفتگي از طريق سرويس‌هاي نمايش اينترنتي وديو و هاشور به ‌نمايش درخواهند آمد. نمايش اينترنتي فيلم‌هاي كوتاه با هدف دسترسي آسان‌تر فيلم‌سازان جوان به فيلم‌هاي كوتاهِ باكيفيت، آشنايي هرچه بيشتر مخاطبان عام با فيلم كوتاه و همچنين استفاده حداكثري از ظرفيت پلتفرم‌ها در زمينه انتشار و نمايش فيلم‌هاي كوتاه، در دستور كار انجمن سينماي جوانان ايران قرار گرفته است. گفتني است اين فيلم‌ها پس از يك هفته همچنان در آرشيو اين وب‌سايت‌ها قرار دارد و علاقه‌مندان در هر زمان به آنها دسترسي خواهند داشت.
 
پدرانه سينماي ايران و جهان  از شبكه نمايش
شبكه نمايش در بخش ژانر منتخب هفتگي خود فيلم‌هايي با مضمون «كوهستان» را در كنداكتور خود جانمايي كرده است و در بخش صحنه‌گران فيلم‌هاي «پدران در سينما» را به روي آنتن مي‌برد. فيلم‌هاي ايراني و تله‌فيلم ساعت ۱۳ اين شبكه به ترتيب فيلم‌هاي: خانم بزرگ خواب مي‌بيند، دماغ، جاسوس‌بازي، زماني براي درنگ، خيال نقش، خروس‌جنگي و جست‌وجو در جزيره هستند. شبكه نمايش در بخش ژانر منتخب خود فيلم‌هايي با مضمون كوهستان را براي پخش اين هفته در نظر گرفته است كه به ترتيب فيلم‌هاي: معجزه در كوهستان، اورست، سفر به كوهستان، صعود، كوهي ميان ما، رؤياي صعود و حد عمود از شنبه تا جمعه ساعت ۱۹ به روي آنتن مي‌روند. اين شبكه در بخش صحنه‌گران خود به مناسبت فرارسيدن روز پدر به فيلم‌هاي سينمايي پدران در سينما خواهد پرداخت كه فيلم‌هاي من سم هستم، پيكو، پدر و پسر قهرمان، بوي پيراهن يوسف، در جست‌وجوي خوشبختي، خانم دات فاير و دست‌هاي خالي از شنبه تا جمعه ساعت ۲۱ از اين شبكه پخش مي‌شوند. در باكس فيلم‌هاي جذاب ساعت ۲۳ اين شبكه به ترتيب: درياسالار، وقتي تو خواب بودي، زندگي ابدي، ابرستاره، دنياي ژوراسيك ۲، آخرين جنگجوي قهرمان و لبه تيغ پخش خواهند شد. همچنين مخاطبان مي‌توانند فيلم‌هاي كلاسيك اين شبكه را از شنبه تا جمعه ساعت يك بامداد با عناوين: مردان، ولگرد وحشي، توده چسبنده، شغل ايتاليايي، مردي از رودخانه برفي، دسته ژاندارم‌ها و شين دنبال كنند.
 
نامزدهاي گلدن‌گلوب  در خانه بمانند
مهر: انجمن مطبوعات خارجي هاليوود از نامزدهاي هفتادوهشتمين دوره گلدن‌گلوب خواسته است تا براي حفظ امنيت خود و ديگران در منزل بمانند. در حالي كه هفته پيش از اهداكنندگان جوايز درخواست شده بود در شب بزرگ اهداي مراسم در بورلي هيلتون يا «رين‌بو روم» نيويورك حاضر شوند، اما موضوع براي نامزدها متفاوت است و از آنها خواسته شده براي دريافت جايزه و ارائه سخنراني دريافت آن، نه تنها در خانه بمانند بلكه از گردهمايي با دوستان و ديگر اعضاي خانواده خودداري كنند. به عبارت ديگر برگزاركنندگان گلدن‌گلوب نمي‌خواهند شاهد گردهمايي‌هايي مانند آن چيزي باشند كه بازيگران «شيتز كريك» براي مراسم امي انجام دادند و همه با هم در يك رويداد در تورنتو جمع شدند. به اين منظور تهيه‌كننده گلدن‌گلوب در نامه‌اي خطاب به نامزدها كه سه‌شنبه بعدازظهر از طريق ايميل به دستشان رسيد به آنها گفته «مهم‌ترين هدف ما اين است كه روند اجراي مراسم گلدن‌گلوب ۰۲۱ صحيح و سالم برگزار شود». مراسم گلدن‌گلوب امسال به ميزباني ايمي پولر از بورلي هيلتون در بورلي هيلز لس‌آنجلس و تينا في از رين‌بو روم در نيويورك انجام مي‌شود. هفته پيش از اهداكنندگان جوايز خواسته شد تا به ميل خود در يكي از اين دو مكان حضور يابند. در اين مراسم پروتكل‌هاي بهداشتي كوويد به شدت رعايت مي‌شود. همچنين از شماري از بازيگران به عنوان ارائه‌كنندگان جوايز امسال ياد شده كه شامل آكوافينا، سينتيا اريوو، خواكين فينيكس، كريستن ويگ، آني مامولو و رنه زلوگر هستند. مراسم گلدن‌گلوب ۲۸ فوريه ساعت پنج بعدازظهر به وقت محلي (بامداد دوشنبه ۱۱ اسفند) برگزار مي‌شود. اين مراسم به صورت سنتي بايد اوايل ژانويه برگزار مي‌شد اما به دليل كرونا به تعويق افتاد.