سايت خبري تحليلي انديشه ها : سايت بلژيكي: بيرانوند آينده‌اي در آنتورپ ندارد
یکشنبه، 28 دی 1399 - 19:33 کد خبر:95220
سايت خبري تحليلي انديشه ها:

آن‌طور كه مشخص است عليرضا بيرانوند آينده‌اي در تيم بلژيكي ندارد و بايد به فكر رفتن به تيم ديگري باشد. به گزارش ايسنا و به نقل از اخبار فوتبال بلژيك، آنتورپ در هفته‌هاي اخير با مشكل دروازه‌باني روبه‌رو شده است. ايوان لكو در دسامبر به‌طور محدود عليرضا بيرانوند را به ژان بوته ترجيح داد اما دروازه‌بان ايراني نتوانست انتظارات را برآورده كند و پس از دو مسابقه دوباره روي نيمكت قرار گرفت. با اين حال، بعد از اينكه بوته اندكي پس از سال نو از ناحيه مچ پا آسيب ديد، بيرانوند دوباره به دروازه برگشت و بار ديگر خوب ظاهر نشد تا تيم آنتورپ به‌صورت جدي به دنبال خريد يك دروازه‌بان باشد. به‌اين‌ترتيب علاوه بر بوته كه دروازه‌بان اول آنتورپ خواهد بود، اين تيم يك دروازه‌بان جديد نيز خريداري خواهد كرد و اين به معناي پايان كار بيرانوند در آنتورپ منظور خواهد شد. از اين گذشته مصدوميت بوته چندان جدي نيست و او تقريبا يك ماه ديگر به ميادين باز خواهد گشت و نيازي به عمل‌كردن مچ پا ندارد. اين بدان معني است كه او به‌جاي 10 هفته فقط براي شش تا هشت هفته از تيم بيرون مي‌رود. در بهترين حالت، آنتورپ مي‌تواند بازيكن فرانسوي را در اواسط ماه فوريه در تركيب داشته باشد. اخيرا آ.اك آتن يونان خواستار به خدمت گرفتن عليرضا بيرانوند است و بايد ديد اين دروازه‌بان ايراني ترجيح مي‌دهد همچنان در آنتورپ براي حضور در تركيب اصلي رقابت كند يا به تيم ديگري مي‌رود.

مدافعان پرسپوليس در نظرسنجي AFC بهترين شدند
محمدحسين كنعاني‌زادگان و سعيد آقايي در نظرسنجي AFC به‌عنوان بهترين مدافعان وسط و چپ ليگ قهرمانان آسيا معرفي شدند. سايت كنفدراسيون فوتبال آسيا(AFC) در ادامه نظرسنجي‌هاي خود درباره بهترين‌هاي ليگ قهرمانان آسيا در هر پست به سراغ نظرسنجي بهترين مدافعان رفت كه باز هم مانند پست دروازه‌باني، بازيكنان پرسپوليس گوي سبقت را ربودند. در بخش بهترين مدافع مركزي محمدحسين كنعاني‌زادگان با ۷۹.۵۱ درصد عنوان نخست را با اقتدار به دست آورد. جالب است كه نزديك‌ترين تعقيب‌كننده او شجاع خليل‌زاده بود كه موفق شد حدود ۱۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهد. شجاع تا بازي نيمه‌نهايي در تركيب پرسپوليس حضور داشت. در بخش بهترين مدافع چپ هم سعيد آقايي با كسب ۶۵.۲۳ درصد نفر اول شد و بيش از دوبرابر نزديك‌ترين تعقيب‌كننده‌اش رأي آورد. در بخش بهترين مدافع راست اما نماينده‌اي از ايران حضور نداشت و سلطان الغنام، بازيكن تيم النصر عربستان با كسب ۶۷ درصد آرا نفر اول شد. حال بايد ديد در بقيه نظرسنجي‌ها در پست‌هاي هافبك و مهاجم، نمايندگان ايراني چه كار خواهند كرد.

جهانبخش جدال با تيم «بيلسا» را از دست داد
عليرضا جهانبخش به دليل مصدوميت، دومين بازي متوالي تيمش را هم از دست داد ولي در ديدار برابر بلك‌پول مي‌تواند به ميدان برود. به گزارش ايرنا، تيم فوتبال برايتون در چارچوب هفته نوزدهم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال انگلستان بايد امروز در اِلند رود به مصاف ميزبان خود ليدز يونايتد برود. اين ديدار در حالي به انجام مي‌رسد كه برايتون در ۹ بازي اخير خود در ليگ برتر به بردي نرسيده و حالا با ۱۴ امتياز در رده هفدهم قرار گرفته و با منطقه سقوط تنها دو امتياز فاصله دارد؛ البته با دو بازي بيشتر نسبت به فولام. گراهام پاتر مانند ديدار با منچسترسيتي، عليرضا جهانبخش را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد و بازيكن ايراني‌اش در ليست تيم حضور نخواهد داشت. عليرضا بعد از بازي جام حذفي مقابل نيوپورت كانتي دچار آسيب‌ديدگي شد و دو بازي بعدي تيمش را از دست داد. البته كه مشكل عليرضا حاد نيست و او مي‌تواند هفته آينده در ديدار برابر بلك‌پول در چارچوب دور چهارم رقابت‌هاي جام حذفي، تيمش را همراهي كند. گفتني است طارق لمپتي، آدام لالانا، دني ولبك و آرون كانلي ديگر غايبان برايتون براي ديدار برابر ليدز هستند تا به‌اين‌ترتيب كار پاتر براي اين مسابقه خارج از خانه سخت‌تر از قبل شود.