سايت خبري تحليلي انديشه ها : جان بولتون: انتقال بنزين از ايران به ونزوئلا براي آمريكا خطرناك است
یکشنبه، 4 خرداد 1399 - 08:03 کد خبر:93887
مشاور امنيت ملي سابق كاخ سفيد با دخالت در امور ايران و ونزوئلا، از انتقال بنزين ايران براي مردم ونزوئلا ابراز نگراني كرد. /فارس

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

مشاور امنيت ملي سابق كاخ سفيد كه سابقه طولاني در ضديت با ايران دارد، شنبه شب به وقت تهران در توييتي مجددا با ابراز نگراني از همكاري هاي قانوني ايران و ونزوئلا نوشت، انتقال بنزين ايران به ونزوئلا اقدامي ناراحت كننده است.

«جان بولتون» مشاور امنيت ملي سابق كاخ سفيد در توييتي بدين منظور نوشت: « ما همگي  از مداخله مجدد چين، روسيه، كوبا و ايران در ونزوئلا دچار مشكل ميشويم. انتقال بنزين ايران جهت كمك‌رساني به دولت شكست خورده "مادورو" براي ايالات متحده و همه كشورهاي منطقه خطرناك است. ما در مخالفت با نفوذ ايران  كنار "خوان گوايدو" (رهبر شورشيان ونزوئلا) ايستاده ايم.»

وي در روزهاي گذشته نيز  در توييتي نوشت، ايران در حال سرپيچي كردن از كارزار فشار آمريكا است و براي رها كردن مادورو از كمبود سوخت پنج نفت‌كش بزرگ را روانه ونزوئلا كرده است.بايد با تلاش ايران براي مخالفت با اولويت‌هاي آمريكا با قاطعيت برخورد شود. چين ايران و ونزوئلا نمي‌توانند موفق شوند.

 اين در حالي است كه برخي جوانان ونزوئلايي در روزهاي گذشته با برافراشتن پرچم ايران مقابل آرامگاه رئيس جمهور فقيد اين كشور از اقدامات تهران به نوعي قدر داني كردند. ونزوئلا به خاطر تحريمهاي آمريكا در تامين بنزين مورد نياز براي كشورش با مشكل مواجه شده و ايران نيز براي تامين اين كمبود پنج فروند نفتكش خود را عازم اين كشور كرده است.