سايت خبري تحليلي انديشه ها : افزايش مبتلايان به ۱۳۵۷۰۱ نفر / مجموع بهبوديافتگان به ۱۰۵ هزار و ۸۰۱ نفر رسيد/ مجموع جانباختگان به ۷۴۱۷ نفر رسيد /۲۶۱۵ نفر از بيماران در وضعيت شديد اين بيماري قرار دارند.
یکشنبه، 4 خرداد 1399 - 09:36 کد خبر:93885
از ديروز تا امروز ۴ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي ۲۱۸۰ بيمار جديد مبتلا به كوويد۱۹ در كشور شناسايي شد.


سايت خبري تحليلي انديشه ها:

سخنگوي سازمان اورژانس كشور از شناسايي ۲۱۸۰ بيمار جديد مبتلا به كوويد۱۹ در كشور خبر داد.

جهانپور گفت: از بين مبتلايان جديد، ۳۶۴ مورد بستري و يك هزار و ۸۱۶ مورد سرپايي و از افراد در تماس با مبتلايان بودند كه شناسايي شدند. روند بيماريابي در كشور تقويت شده و موارد سرپايي و افراد در تماس با مبتلايان، امروز ۸۳ درصد از بيماران جديد را تشكيل مي دهند. البته چندين هفته است كه موارد جديد سرپايي بيش از ۸۰ درصد موارد جديد را شامل مي‌شوند.

وي افزود: مجموع بيماران كوويد۱۹ در كشور به ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر رسيد. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸ بيمار كوويد۱۹ جان خود را از دست دادند.

جهانپور ادامه داد: مجموع جان باختگان اين بيماري به ۷ هزار و ۴۱۷ نفر رسيد. خوشبختانه تا كنون ۱۰۵ هزار و ۸۰۱ نفر از بيماران، بهبود يافته و ترخيص شده‌اند. ۲۶۱۵ نفر از بيماران مبتلا به كوويد۱۹ در وضعيت شديد اين بيماري تحت مراقبت قرار دارند. تا كنون ۸۰۰ هزار و ۵۱۹ آزمايش تشخيص كوويد۱۹ در كشور انجام شده است.

وي در ادامه گفت: وضعيت استان خوزستان، همچنان قرمز است. در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۳ استان موارد فوتي صفر و در ۸ استان، فقط يك مورد فوتي گزارش شده است.