سايت خبري تحليلي انديشه ها : روند كرونا در تهران صعودي است / وضعيت فعلي به هيچ وجه مطلوب نيست؛ بعد از ۲۳ فروردين بسياري مردم بيماري را ناديده گرفته اند / احتمالا پروتكل‌ها در اماكني مانند مترو غير قابل اجراست / به نظر مي‌رسد بايد به سمت شرايط قرنطينه‌اي شديدتر پيش برويم / پيشنهاد كرده‌ايم ساعت اداري شناور شود
یکشنبه، 21 اردیبهشت 1399 - 08:37 کد خبر:93877
معاون برنامه ريزي ستاد فرماندهي عمليات مديريت بيماري كرونا در كلانشهر تهران نسبت به روند افزايشي كرونا در برخي شهرها و از جمله پايتخت هشدار داد و شناور شدن ساعت كاري ادارات را خواستار شد. /انتخاب

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

علي ماهر، معاون برنامه ريزي ستاد فرماندهي عمليات مديريت بيماري كرونا در كلانشهر تهران نسبت به روند افزايشي كرونا در برخي شهرها و از جمله پايتخت هشدار داد و شناور شدن ساعت كاري ادارات را خواستار شد.

علي ماهر كه در يك برنامه راديويي صحبت مي كرد، گفت: بسياري مردم علي رغم هشدارها اين بيماري را ناديده گرفته اند و آمار در بسياري شهرها در حال بازگشت به نقطه اوج است.

وي نسبت به اوج گيري آمار فوتي‌ها طي هفته‌هاي آتي هشدار داد و افزود: اگر با رعايت ۸۶ پروتكل ابلاغي كار مي‌كرديم، طبيعتا ميزان ابتلا نبايد افزوده مي شد، ولي احتمالا پروتكل‌ها غير قابل اجراست. اين پروتكل‌ها در محدوده‌هاي شهري نظير مترو جواب نمي‌دهد و مردم باز هم در فضاي بسيار نزديك به يكديگر تردد مي‌كنند.

ماهر با اعلام اينكه به نظر مي رسد كه بايد به سمت شرايط قرنطينه‌اي شديدتر پيش رويم، تاكيد كرد: وضعيت فعلي به هيچ وجه مطلوب نيست. كاهش هزار نفر بستري به كمتر از ۳۰۰ مورد در روز، ناشي از قرنطينه، سخت گيري‌ها و رعايت مردم بود كه تا ۲۳ فروردين ادامه داشت. با ابلاغ پروتكل‌ها و باز شدن اصناف، مردم پروتكل‌ها را به دست فراموشي سپردند. شايد هم براي بازگشت مردم به جامعه اندكي زود بود.

وي بازگشايي ها را ناشي از درخواست طيفي از مردم و كسبه آسيب ديده عنوان كرد و گفت: ستاد كروناي تهران پيشنهاد كرد ساعت اداري شناور شود و اين پيشنهاد را به شوراي شهر انتقال داده‌ايم كه قطعا كمك كننده است و اميدواريم تصويب شود.

وي تاكيد كرد: مردم نبايد قضيه را تمام شده بدانند و بايد تا جايي كه مي‌توانند رعايت كنند. اگر همه از ماسك استفاده و فاصله مناسب را رعايت كنند، مطمئن باشيد اتفاقي براي هيچكس نمي افتد.