سايت خبري تحليلي انديشه ها : ترامپ: به دنبال اعمال جريمه‌هايي عليه چين به دليل شيوع كرونا هستيم
سه شنبه، 9 اردیبهشت 1399 - 06:55 کد خبر:93845
رئيس جمهور آمريكا در كنفرانس خبري در كاخ سفيد گفت كه اين كشور به دنبال اعمال جريمه‌هايي عليه چين به دليل شيوع ويروس كرونا است. /فارس

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

«دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريكا عصر دوشنبه (به وقت واشنگتن) گفت كه اوضاع در بيشتر ايالت‌هاي اين كشور رو به بهبودي است.

وي كه در كنفرانس خبري در كاخ سفيد صحبت مي‌كرد، افزود كه به مقابله با ويروس كرونا ادامه داده خواهد شد و فعاليت‌هاي اقتصادي نيز به تدريج از سر گرفته مي شود.

ترامپ با اشاره به اينكه تا كنون ۵.۴ ميليون تست ابتلا به كرونا در آمريكا گرفته شده گفت كه اين ميزان چندين برابر كشورهاي ديگر است.

رئيس جمهور آمريكا گفت كه اطمينان دارد به اندازه كافي ظرفيت تست در آمريكا براي از سرگرفته شدن فعاليت اقتصادي وجود دارد و موضوع تست گرفتن مشكلي در اين زمينه ايجاد نخواهد كرد.

وي در بخش ديگري از اين كنفرانس خبري گفت كه واشنگتن به دنبال اعمال جريمه‌هايي عليه چين به دليل شيوع ويروس كرونا است.

ترامپ اضافه كرد: «هنوز مبلغ نهايي كه از چين به دليل شيوع ويروس كرونا خواهيم گرفت را مشخص نكرده‌ايم اما چيزي را كه خواهيم گرفت بسيار بيشتر از آن چيزي است كه آلمان درصدد دستيابي به آن است.»

دولت چين روز دوشنبه اتهامات دولت آمريكا مبني بر اينكه پكن اقدام به نشر اطلاعات گمراه‌كننده درباره ويروس كرونا كرده را رد و واشنگتن را به پنهان‌كاري در اين خصوص متهم كرد.

وزارت خارجه چين خاطرنشان كرد كه اين كشور «قرباني» اطلاعات نادرست در خصوص شيوع بيماري كوويد-۱۹ است.

وزارت خارجه چين در حساب كاربري رسمي خود در توئيتر نوشت: «چين همواره در برابر كارزار اطلاعات گمراه‌كننده ايستادگي مي‌كند. ما قرباني اطلاعات گمراه‌كننده‌ايم نه توليدكننده آن. طرح اطلاعات گمراه‌كننده و اتهام‌پراكني به هيچ عنوان به جاي همكاري بين‌المللي عليه اين بيماري همه‌گير پيشنهاد نمي‌شود و بايد به كل رد شوند.»