سايت خبري تحليلي انديشه ها : پاسخ‌هاي نيمه‌شب ظريف به هجوم كاربران به صفحه اينستاگرامش
شنبه، 12 مرداد 1398 - 13:01 کد خبر:92480
سايت خبري تحليلي انديشه ها: وزير امور خارجه كشورمان نيمه شب گذشته به سوالات كاربران صفحه اينستاگرام خود با صبر و حوصله پاسخ داد.

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 


پاسخ‌هاي نيمه‌شب ظريف به هجوم كاربران به صفحه اينستاگرامش

 وزير خارجه كشورمان شب گذشته در يك مراسم خيريه شركت كرد. مراسمي كه براي شخص وزير حواشي بسيار داشت. اين روزها ظريف با كاريزماي هميشگي خود كانون توجه رسانه هاي خبري و شبكه هاي مجازي بيش از گذشته شده است. چرا كه او حالا يك تحريمي محسوب مي شود! كه به گفته خودش باعث افتخارش است.

ظريف در اينباره مي گويد نه تنها افتخار است بلكه قلبا ايمان دارم كه به خاطر دفاع از حق مردم كشورم است كه مورد اكرام آمريكايي قرار گرفته ام. اما بحث هاي غير منصفانه همچنان در داخل كشورمان در رابطه با او در جريان است. همچنان عده اي از تحريم وزير خارجه در حال ماهيگيري هستند و عده اي نيز از فرط خوشحالي در پوست خود نمي گنجند. اين در حالي است كه روز جمعه امامان جمعه سراسر كشور از وزير خارجه كشورمان حمايت كردند و همچنين نيروهاي مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اقدام امريكا را به جد محكوم كرده اند و از ظريف مانند هميشه حمايت كرده اند. اما برخي متاسفانه هميشه در داخل كشور هستند كه در اوضاع كشور نفاق و دو دستگي ايجاد كنند آنها همان كساني هستند كه شب گذشته به صفحه اينستاگرام وزير خارجه كشورمان هجوم برده اند. مخالفان و موافقان به بحث و جدل پرداختند و در اين ميان ظريف در نيمه هاي شب سوالات مخالفان و حتي هتاكي ها را پاسخ داد. كاربري در اينباره نوشته است: همين كه اين موقع شب به كامنت ها پاسخ مي دهيد به اين معني است كه كار شما هميشه درست بوده است.

به گزارش خبرآنلاين، تحريم ظريف واكنش هاي بسيار داشته است. هم در ميان سياستمداران جهان هم روزنامه نگاران و هم رهبران جهان. اين واكنش ها از كاربران فضاي مجازي نيز دور نمانده است و برخي مخالفان با هشتگ هاي توهين آميز از اين مساله استقبال كرده اند و موافقان او با هشتگ هايي از جنس #من_محمد_جواد_ظريف_هستم از او حمايت كرده اند.

بيشتر بخوانيد:آيا وزير خارجه كشورمان دشمن شاد شد؟«ظريف» روي ديگر مقاومتظريف چه نوشت؟ و به چه سوالاتي پاسخ داد؟

ظريف پس از شركت در مراسم خيريه در صفحه شخصي اينستاگرام خود نوشت: «از محبت‌هاي شما مردم دوست‌داشتني و بزرگوار يك دنيا ممنونم. بابت همه‌ي محبت ها و پيام‌هاي زيبايتان... حضور غيررسمي همسرم و من در مراسم موسسه سروش مولانا براي كمك به عزيزان سيل زده و محبت غافلگيركننده برادر عزيزم دكتر حناچي و برگزاركنندگان محترم. بازهم سپاس كه تحريم شدن به جرم دفاع از مردم دلاور ايران براي من بزرگترين افتخار است»

دكتر ظريف پس از انتشار پست اينستاگرامي خود، كاربران در  انتهاي آن سوالات بسياري از وزير خارجه پرسيدند و او نيز با حوصله به آنها پاسخ داد. برخي مانند هميشه كم لطفي هاي خود را نثار وزير كردند و برخي ديگر هم مانند هميشه از او تقدير كردند. اما ظريف به مخالف و موافق با حوصله پاسخ داد.

عمده اعتراضات كاربران حول پروپاگانداي رسانه اي كه در چند روز اخير از سوي نفوذي ها در سطح جامعه به وسيله كانال هاي تلگرامي و ديگر شبكه هاي مجازي در احال انتشار است پيش آمده در داخل كشور شايع شده است مي چرخد. مبي بر اينكه وزير خارجه در خارج از كشور خانه دارد و فرزندش در آمريكا تحصيل مي كند! اقاي وزير پول اين دو خانه را از كجا آورده ايد؟  

از ديگر سوالاتي كه از سوي مخاطبين مطرح شده بود اظهارات وزير خارجه در محافل بين المللي و برجام بود.

برخي از سوالات و پاسخ را بخوانيد:

وزير خارجه كشورمان در پاسخ به كاربري كه وزير خارجه را متهم به الفاظ توهين آميز كرده بود و در ادامه از وزير خارجه خواسته بود توبه كند! نوشت: فانتظروا اني معكم من المنتظرين

ظريف همچنين در پاسخ به كاربر ديگري كه با كنايه به او گفته بود كت و شلوارت كجاست؟ نوشت رفته بودم به كنسرت! سخنراني كه نرفته بودم!

يك كاربر ديگر با بي احترامي ها عليه وزير اعتراض كرده است و در پاسخ ظريف نوشته است: من شرمنده ام! وزير خارجه كشورمان به بي احترامي هاي ديگر هم با زيركي خاص خود پاسخ داد كه از ذكر آن معذوريم.

ظريف در پاسخ به كاربري كه مدعي شده بود كه وزير خارجه كشورمان در در رسانه هاي بين المللي از سوي مردم حرفي خلاف واقع زده است گفت: من تقاضا مي كنم يك بار همه حرف هاي مرا به زبان اصلي و كامل گوش كنيد. اگر خلاف گفته بودم ملامتم كنيد. وقتي جملات را تقطيع مي كنند و از يك سخنراني يا پاسخ به يك سوال دشوار و چالشي يك جمله را از ميان كلامتان جدا مي كنند و ترجمه مغرضانه مي نمايند، اگر هركه باشد دورغگو مي شود. اما به هر حال بنده هم انسانم و خطاكار اگر در جايي خلافي انجام داده ام و يا گفته ام پوزش مي خواهم .

ظريف همچنين در همين رابطه و سخنراني او درباره زندانيان در محافل بين المللي به كاربر ديگري نوشت: همه مواردي كه ذكر فرموديد لطفا متن كامل عرايض بنده (و نه آنچه نتانياهو ادعا كرده و يا ديروز بولتون از من نقل كرد يا در خبرها و سايت ها تحريف و ترجمه غلط شد) را بياوريد و اينجا پست كنيد تا معلوم شود كه چه كسي دروغ گفته است.

كاربر ديگري عنوان كرد كه چرا شما دربرابر مخالفان داخلي از خودتان دفاع نمي كنيد؟ چرا پاسخ سريال سازان گاندو را نداديد؟ دكتر ظريف در پاسخ نوشت: دوست خوبم من مدت ها پيش به زبان سيف فرغاني جوابشان را داده ام . بر تير جورتان زتحمل سپر كنيم تا سختي كمان شما نيز بگذرد

كاربر ديگري كه وزير خارجه را متهم به كم كاري بوده و نوشته بود كه شما از حكومت دفاع كرده ايد نه از مردم؛ ظريف در پاسخ نوشت: دوست عزيزم بولتون حكومت و مردم نمي شناسد. جنگ هم همينطور. من تلاش مي كنم كه عرصه تنگ نشود و تحريم برداشته شود و اميدوارم كوتاهي ام را ببخشيد.

كاربر ديگري نوشت شما وزير خارجه يك كشور 85 ميليون نفري هستيد نه وزير خارجه خانوادتون كه مي فرماييد تحريم ها هيچ اثري روي من و خانواده ام ندارد!؛ ظريف در پاسخ نوشت: عرض كردم تحريم من اثري روي من و خانواده ام ندارد. هميشه در مورد تحريم به عنوان تروريسم اقتصادي و جنگ عليه مردم صحبت كرده ام و تا آنجا كه توان داشته ام براي رفع آن كوشيده ام.

كاربر ديگري وزير خارجه را بازخواست كرد و نوشت، از دوتا خانه اي كه در آمريكا داريد برايمان بگوييد با كدام پول خريداري شده است؟ ظريف در پاسخ نوشت: سلام بر شما، من نه خانه اي در آمريكا دارم و نه ملك و يا حتي حساب بانكي خارج از ايران، يكي از مواردي كه افشاگري فرمودند به اضافه ده دوازده مورد ديگر آپارتمان هاي استيجاري است كه در دوران تحصيل و كار در آمريكا در آن سكونت داشته ام. مورد ديگر هم اصلا ربطي به من ندارد و اقامتگاه سفراي نمايندگي ايران در  سازمان ملل متحد است كه من هيچگاه در آن حتي سكونت نداشته ام. همسر فرزندانم هم هيچ دارايي خارج از ايران ندارند. اميدوار رفع نگراني شده باشد.

كاربران ايراني در حالي وزير خارجه كشور را بازخواست مي كنند كه عمليات نفوذ به راستي كار خود را به خوبي پيش برده است، چرا كه پس از هجمه هاي ناجوانمردانه برخي تندروهاي داخلي و تهمت و افتراهاي چند روز اخير به وزير خارجه كشورمان كانال تلگرامي سايت آزادي در بررسي كه درباره اين دو خانه كرده است نوشت:

آدرس اولي ملكي است كه در دوران آقاي نژادحسينيان براي اقامتگاه نفر دوم نمايندگي خريداري شده. البته اين ملك بنام شركت ميري بوده و چند سال پيش توسط آمريكا به اتهام پوششي بودن براي املاك ايران، اين ملاك و تمام اموال شركت ميري مصادره شده است.

ملك دوم هم اقامتگاه سال اول دكتر ظريف به عنوان نفر دوم  نمايندگي نيويورك در شهر اسكارزديل در حومه نيويورك است كه از سال 88 ميلادي تا سال 90 در اجاره نمايندگي ايران بوده كه اوايل سال 90 هم اجاره آن فسخ شده. هيچ وقت هم ملكي نبود و اجاره يك ساله بوده است.

با اينحال مخالفان همچنان به نفرت پراكني در جامعه ادامه مي دهند، اما ايا در وضعيت فعلي منطقه و شرايط اقتصادي كشور و فشار بي سابقه آمريكا به ايران، شرايط را مهياي دو قطبي كردن جامعه سياسي كشور درست به نظر مي رسد؟