سايت خبري تحليلي انديشه ها : رهبر انقلاب: افزايش فشار يعني دشمنان نفس هاي آخر را مي‌كشند
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 10:01 کد خبر:91232
سايت خبري تحليلي انديشه ها: رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به دشمني ها با جمهوري اسلامي ايران، تأكيد كردند: اگر چه دشمني ها و حجم و شدت آن بيشتر از گذشته به نظر مي رسد اما اين اقدامات و توطئه ها، نَفَس هاي آخر دشمنيِ دشمنان با جمهوري اسلامي است.

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 


رهبر انقلاب: افزايش فشار يعني دشمنان نفس هاي آخر را مي‌كشند

به گزارش خبرگزاري انلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري، مراسم پاياني سي و ششمين دوره مسابقات بين المللي قرآن كريم صبح امروز (دوشنبه) با شركت اساتيد برجسته و قاريان بين المللي و همچنين قرآن‌پژوهان و ميهمانان شركت كننده در اين مسابقات، در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي برگزار شد.

رهبر انقلاب اسلامي در اين مراسم، فهم قرآن و عمل به آن را تأمين كننده سعادت بشر در دنيا و آخرت دانستند و با تأكيد بر اينكه بسياري از مشكلات و گرفتاري‌هاي امت اسلامي و بشريت به علت عمل نكردن به معارف قرآني است، گفتند: امروز به لطف الهي در جمهوري اسلامي، اقبال مردم بويژه جوانان به معارف قرآني و تمسك به اين معارف روز به روز در حال گسترش است و همين تمسك به قرآن مايه سعادت، قوت و عزت نظام اسلامي خواهد بود.
حضرت آيت الله خامنه اي با قدرداني از دست‌اندركاران برگزاري مسابقات بين المللي قرآن، تلاوت قرآن و انس با آن را مقدمه فهم و معرفت قرآني و همچنين تعميق معنويت در قلب و ذهن انسان برشمردند و افزودند: بسياري از كج‌روي‌ها، بدفهمي‌ها، نااميدي‌ها، خيانت‌ها، دشمني‌ها و تسليم شدن در برابر طواغيت، به‌علت دوري از قرآن، و معنويت و معرفت ناشي از آن است.
ايشان با تأكيد بر اينكه عمل به قرآن زمينه‌ساز عزت، رفاه، پيشرفت، قدرت، انسجام، سبك زندگي شيرين در دنيا و تأمين‌كننده سعادت آخرت است، خاطر نشان كردند: متاسفانه برخي سران كشورهاي اسلامي به دستورات قرآني عمل نمي كنند و به‌جاي آنكه «اشداءُ علي الكفار» باشند، نوكر و دنباله‌رو آمريكا و صهيونيست ها هستند و به‌جاي «رحماءُ بَينَهُم»، زمينه‌ساز اختلافها و جنگها همچون جنگ سوريه، يمن و كشتار مردم مسلمان شده اند.

رهبر انقلاب اسلامي، لازمه عمل به قرآن را ياد خداوند و تقواي الهي دانستند و با اشاره به شهدا به‌عنوان انسان هايي كه در مرتبه عالي تقوا قرار دارند، گفتند: شهداي ما درس هاي زيادي را به ملت ايران دادند كه نمونه بارز آن، پديده كم نظيرِ حركت عظيم مردمي براي كمك به مناطق سيل زده است.
حضرت آيت الله خامنه اي، امدادرساني و كمكهاي مردمي به مناطق سيل زده گلستان، مازندران، ايلام، لرستان و خوزستان را شبيه حركت جوانان در دوران دفاع مقدس خواندند و افزودند: اين حركت عجيب مردمي كه اين روزها شاهد هستيم، همانند روحيه فداكاري و شوق و ذوق جوانان در دهه شصت است.ايشان، اين روحيه را نتيجه آموزه‌ها و درسهاي قرآني برشمردند و با اشاره به دشمني ها با جمهوري اسلامي ايران، تأكيد كردند: اگر چه دشمني ها و حجم و شدت آن بيشتر از گذشته به نظر مي رسد اما اين اقدامات و توطئه ها، نَفَس هاي آخر دشمنيِ دشمنان با جمهوري اسلامي است.
ايشان در پايان تأكيد كردند: هرچه آنها نسبت به ملت ايران شدت عمل بيشتري به خرج دهند و سخت‌تر بگيرند و هرچه از پايبندي ملت ايران به معارف قراني عصباني شوند، اما اين ملت در مقابل، قوي‌تر و قدرتمندتر خواهد شد و تمسك خود را به قرآن بيشتر خواهد كرد.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، حجت‌الاسلام خاموشي نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه با بيان گزارشي، گفت: سي و ششمين دوره مسابقات بين‌المللي قرآن كريم با شعار «يك كتاب، يك امت» و با هدف ايجاد فضاي انس ميان مسلمانان، زمينه‌سازي جهت ايجاد هويت اسلامي واحد در سايه آموزه‌هاي قرآن و ايجاد فضاي وحدت‌بخش ميان ملت‌هاي مسلمان در شهرهاي تهران و قم برگزار شد.
وي با اشاره به فعاليت‌هاي انجام‌شده در اين دوره از مسابقات، افزود: در رويداد بزرگ قرآني امسال ۳۲۹ نفر از اهالي قرآن از ۶۷ كشور جهان شامل مسابقه‌دهندگان، داوران، مهمانان ويژه و جمعي از اساتيد و فعالان قرآني حضور داشتند.
در ابتداي اين ديدار تعدادي از اساتيد و برگزيدگان مسابقات بين‌المللي قرآن كريم، آياتي از كلام‌الله مجيد را تلاوت كردند.