سايت خبري تحليلي انديشه ها : ۵ضلعي قهرماني و ۵ جدال سرنوشت‌ساز
یکشنبه، 25 فروردین 1398 - 06:29 کد خبر:91224
سايت خبري تحليلي انديشه ها: رقابت براي قهرماني در ليگ برتر به اوج خود رسيده است.

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 


۵ ضلعي قهرماني و ۵ جدال سرنوشت‌ساز

عرفان حاج‌بابايي: با پايان هفته بيست و پنجم رقابت هاي ليگ برتر، رقابت در صدر جدول و قهرماني به اوج خود رسيده است. از برد دقيقه 97 استقلال در نقش جهان مقابل سپاهان تا شكست دور از انتظار تراكتورسازي مقابل سپيدرود ته جدولي و پيروزي هاي سه گله پرسپوليس و پديده، همه چيز را براي تعيين قهرمان ليگ به پنج بازي نهايي ليگ منتهي كرده است. پنج بازي اي كه در نهايت از بين پنج تيم مدعي يكي را به عنوان قهرمان معرفي خواهد كرد. در ادامه مروري خواهيم داشت به تيم شرايط پنج مدعي ليگ براي قهرماني:

پرسپوليس

قطعا شاگردان برانكو بيشترين بخت را براي قهرماني دارند. پيروزي ارزشمند شب گذشته مقابل سايپا در ورزشگاه آزادي حالا پرسپوليسي ها را از هميشه به قهرماني نزديك تر كرده است. آن ها در حال حاضر 54 امتياز دارند و با تيم دوم جدول يعني تراكتور سازي 6 امتياز فاصله دارند. فاصله اي امن كه اگر با كسب امتياز در هفته هاي سخت پيش رو همراه شود، مي تواند به هتريك قهرماني براي پرسپوليسي ها منتج شود. بازي هايي كه سه تاي آن با سه تيم سرسخت و قدرتمند ذوب آهن،تراكتورسازي و سپاهان است.

پنج بازي پرسپوليس تا پايان ليگ:

ذوب آهن(مهمان)

سپاهان(ميزبان)

تراكتورسازي(مهمان)

ماشين سازي(ميزبان)

پارس جنوبي(مهمان)


 

تراكتورسازي

شوك بزرگ هفته بيست و پنجم بي ترديد شكست سنگين تراكتوري ها در رشت مقابل سپيدرود بود. پر ستاره ترين تيم ليگ برتر با جرج ليكنز بلژيكي در نيم فصل دوم مقتدرانه و با پشت سر گذاشتن تيم هايي چون استقلال و سپاهان نزديك ترين تعقيب كننده پرسپوليس لقب گرفته بود اما باخت ديروز فاصله آن ها را با صدر جدول به 6 امتياز افزايش داد و روياي قهرماني را كمرنگ تر از قبل كرد. آن ها البته هنوز به بازي رو در رو مقابل پرسپوليس در يادگار امام و البته امتياز از دست دادن هاي تيم برانكو چشم دوخته اند تا بتوانند در پايان فصل يك رتبه بالاتر از جايگاه فعلي خود قرار بگيرند و در نهايت قهرمان ليگ برتر شوند.

پنج بازي تراكتورسازي تا پايان ليگ:

پيكان(ميزبان)

ذوب آهن(مهمان)

پرسپوليس(ميزبان)

پارس جنوبي(ميزبان)

فولاد(مهمان)


 

استقلال

هنوز زنده اند و مي جنگند. به نظر مي آمد شروع تلخ 98 و باخت پر هزينه در دربي و بعد از آن مساوي مقابل سايپا، پاياني است بر تلاش استقلال براي قهرماني در ليگ اما ظرف يك هفته همه چيز تغيير كرد. آن ها ابتدا الهلال را در ديداري حيثيتي را در ليگ قهرمانان آسيا شكست دادند و به جدول مسابقات بازگشتند و در ادامه هم با كسب بردي حماسي در اصفهان مقابل تيم امير قلعه نويي حالا همچنان براي قهرماني شانس دارند.هرچند اندك.

استقلال در حال حاضر با 47 امتياز در رده سوم ايستاده است. دو امتياز فاصله با رده دوم و 7 امتياز تا صدر. قطعا قهرماني براي تيم شفر چندان در دسترس نيست اما آن ها در درجه اول براي كسب سهميه بايد بجنگند و در ادامه هم اميدوارند تا با كسب پيروزي در تمامي ديدارهاي پيش روي خود، در صورت لغزش صدرنشين بتوانند دست به كار بزرگي بزنند و قهرمان ليگ برتر شوند.

پنج بازي استقلال تا پايان ليگ:

ماشين سازي(ميزبان)

پديده(مهمان)

استقلال خوزستان(ميزبان)

صنعت نفت(مهمان)

سپيدرود(ميزبان)


 

سپاهان

دو جين ستاره و كادر فني اي پر افتخار همه چيز را براي يك قهرماني ديگر در اصفهان آماده كرده بود. نيم فصل اول هم همه چيز مطابق ميل امير قلعه نويي و زردپوشان ديار زاينده رود پيش رفت. در نيم فصل دوم اما انگار همه چيز بهم ريخت. آن ها كه براي نيمه دوم فصل بازيكناني همچون محسن مسلمان و علي قرباني را هم به جمع بازيكنان پر تعداد خود اضافه كرده بودند، با چند تساوي بد موقع ابتدا رقابت صدرنشيني را به پرسپوليس و تراكتور واگذار كردند و بعد هم با شكست دقيقه 97 مقابل استقلال حالا حتي براي كسب سهميه هم با چالشي جدي مواجه هستند.

سپاهان در حال حاضر با 47 امتياز و تفاضل گل كمتر نسبت به استقلال در رده چهارم جدول ايستاده. آن ها هنوز براي رسيدن به پله هاي بالايي جدول شانس دارند به شرط اين كه در پنج هفته باقي مانده روند نتيجه گيري خود را اصلاح كنند.

پنج بازي سپاهان تا پايان ليگ:

سايپا(مهمان)

پرسپوليس(مهمان)

ماشين سازي(ميزبان)

پديده(مهمان)

استقلال خوزستان(ميزبان)


 

پديده

آن ها مهمان ناخوانده بالاي جدول هستند. در نيم فصل اول يحيي گل محمدي تيمي جوان را روانه ليگ برتر كرد و توانست با كسب بردهايي پياپي پديده را به بالاي جدول برساند. در نيم فصل دوم هم اوضاع براي آن ها چندان بد پيش نرفت. آن ها با وجود اينكه مشكلات مديريتي بسياري داشتند اما در بحث فني همچنان توانستند خوب و پر قدرت ادامه دهند و حالا ضلع پنجم مدعيان بالاي جدولي را تشكيل دهند. شاگردان يحيي كه با 46 امتياز در رده پنجم جدول قرار دارند، بعيد است چندان به فكر قهرماني باشند اما اگر روند خوب نتيجه گيري خود را ادامه دهند، قطعا مي توانند يكي از سهميه هاي ايران در آسيا را مال خود كنند.

پنج بازي پديده تا پايان ليگ:

نساجي(مهمان)

استقلال(ميزبان)

سايپا(مهمان)

سپاهان(ميزبان)

ماشين سازي(مهمان)