سايت خبري تحليلي انديشه ها : استاني‌شدن زمينه ورود احزاب به ميدان انتخابات را فراهم مي‌كند
پنجشنبه، 25 بهمن 1397 - 05:29 کد خبر:90378
سايت خبري تحليلي انديشه ها:
نماينده شهرستان ايذه در مجلس شوراي اسلامي گفت: استاني‌شدن ورود احزاب به ميدان انتخابات را فراهم مي‌كند و با تقويت احزاب در انتخابات شايسته‌سالاري تقويت مي‌شود.هدايت‌الله خادمي در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سياسي خبرگزاري آنا، درباره طرح استاني‌شدن انتخابات  اظهار كرد: اگر نماينده مجلس را در جايگاه قانون‌گذاري و نظارت بر امور اجرايي تعريف كنيم، استاني‌شدن طرحي است كه اين مزايا را فراهم مي‌كند، چون اجازه مي‌دهد افراد شايسته‌تر وارد ميدان شوند.

وي اضافه كرد: در استاني‌شدن انتخابات كانديداها بايد در سطح استان شناخته شده باشند و اين بدان معناست كه فرد در سطح ملي يا استاني كار اجرايي انجام داده است كه اين  شاخصه براي كشور مفيد است.

نماينده مردم ايذه در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه شايد در شهرستان‌هاي كوچك افراد در سطح استاني و ملي شناخته شده نباشند و مردم آن شهر نتوانند كانديداي خود را وارد مجلس كنند، تأكيدكرد: در آن صورت مشكلات شهرهاي كوچك ديده نمي‌شود و اين از مضرات اين طرح بيان شده است.

خادمي با تأكيد بر اينكه موافق اين طرح هستم چون زمينه ورود احزاب به ميدان انتخابات را فراهم مي‌كند، خاطرنشان كرد: با تقويت احزاب در انتخابات شايسته‌سالاري تقويت مي‌شود و اين گونه نيست كه هر فردي با لابي‌كردن وارد ليستي شود و بعد از انتخاب مي‌بينيم شايستگي ندارند و كسي هم پاسخگو نيست.